Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Wyjątkowy koncert Depeche Mode i internetowa aukcja wesprą CARE w Polsce w pomocy osobom uchodźczym z Ukrainy
Fundacja CARE International in Poland ma przyjemność ogłosić współpracę z Depeche Mode w trakcie polskiej trasy koncertowej Memento Mori. Dzięki niej wesprzemy ukraińskie uchodźczynie i uchodźców. Razem oferujemy fanom jedyną w swoim rodzaju okazję do uczestnictwa w koncercie 2 sierpnia w Warszawie i spotkanie ze współzałożycielami zespołu: Martinem Gore’m i Dave’m Gahanem. Wszystko to można wylicytować na specjalnej aukcji na Allegro Charytatywni, która trwa od 19 do 29 lipca na stronie: Allegro: spotkanie z Depeche Mode i 2 bilety na koncert.

Widziałem osobiście niesamowity wpływ działań organizacji CARE na osoby w kryzysie uchodźczym na całym świecie. Działania te są dla mnie inspiracją, dają poczucie bezpieczeństwa i nadzieję na lepsze jutro. Dziś zapraszam was, abyście tak jak ja i zespół, wsparli zmiany na lepsze

- powiedział Martin Gore, który entuzjastycznie wspiera CARE od prawie dekady.

Martin Gore wykorzystuje swoją międzynarodową rozpoznawalność i fantastycznie angażuje się w działalność humanitarną, co ma bardzo pozytywny wpływ na świat. Jego zaangażowanie w zmienianie świata współgra z misją CARE, co czyni z niego niezastąpionego partnera. Przez ostatnie osiem lat mieliśmy przyjemność pracować razem z Martinem i jesteśmy bardzo wdzięczni za jego zaangażowanie

- powiedziała Michelle Nunn, dyrektorka i prezeska zarządu CARE USA.

W dniach od 19 do 29 lipca 2023 roku fani zespołu będą mieli okazję licytować na Allegro Charytatywni specjalny pakiet koncertowy, który zawiera:
  • Dwa bilety na koncert Depeche Mode w ramach trasy „Memento Mori”, który odbędzie się 2 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.
  • Osobiste spotkanie Meet & Greet dla dwóch osób z współzałożycielami Depeche Mode - Martinem Gore’m iDave’m Gahanem.
  • Płytę winylową z albumem „Memento Mori” podpisaną przez członków zespołu.
  • Specjalny zestaw pamiątek i gadżetów od Depeche Mode.
Środki zebrane z licytacji na Allegro Charytatywni będą bezpośrednio przekazane na wsparcie osób z Ukrainy przez partnerów CARE International in Poland. "Biorąc pod uwagę niesamowitą popularność Depeche Mode w Polsce, jestem pewien, że ta współpraca będzie bardzo owocna” - powiedział Piotr Sasin, dyrektor krajowy CARE International in Poland. Pieniądze zebrane na aukcji będą przeznaczone na wsparcie ukraińskich dzieci i młodzieży, ich dostęp do edukacji na dobrym poziomie i opieki psychologicznej w Polsce. Od eskalacji konfliktu, CARE zapewniło niezbędną pomoc ponad 400 tys. osób uchodźczych w Polsce, Ukrainie, Słowacji i Węgrzech.

Bardzo się cieszę, że dzięki naszej platformie możemy wesprzeć organizację CARE i być partnerem tej wyjątkowej akcji. Jako firma odpowiedzialna społecznie nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Oznacza to, że wszystkie środki pozyskane z licytacji trafią bezpośrednio do organizacji i przełożą się na pomoc potrzebującym

- mówi Marta Byra, CSR Expert Allegro.


O CARE International in Poland: Gdy wkrótce po zakończeniu II wojny światowej zwykli Amerykanie mieli możliwość wysłania rodzinie, znajomym lub nieznajomym w zniszczonej Europie przesyłek z najbardziej potrzebnymi produktami (słynne paczki CARE Package®), jednym z państw, do których mogli je wysłać, była Polska. CARE było aktywne w naszym kraju w latach 1946–49, 1957–70, 1981–84 i 1991–94, kiedy to m.in. dostarczało karetki pogotowia, paczki dla ubogich mieszkańców i pomagało powodzianom. Po eskalacji wojny w Ukrainie CARE powróciło do Polski, aby pomagać ukraińskim uchodźcom i uchodźczyniom. Do tej pory pomogło ponad 400 tys. Uchodźców. Biuro w Polsce obejmuje swymi działaniami także Słowację i Węgry oraz prowadzi projekty w Ukrainie.

O CARE: Założona w 1945 roku wraz ze stworzeniem paczki CARE Package®, CARE jest czołową organizacją humanitarną walczącą z biedą na świecie. CARE szczególnie skupia się na pomocy kobietom i dziewczynom, które z odpowiednim wsparciem mogą wyciągnąć z biedy całe rodziny, a nawet lokalne społeczności. W tym roku CARE działało w 111 państwach, pomagając ponad 174 mln osób poprzez 1,6 tys. projektów. By dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.care.org.

O Depeche Mode: Depeche Mode to sztandarowy reprezentant brytyjskiej muzyki elektronicznej, który sprzedał ponad 100 mln swoich płyt na całym świecie. Słynący z przejmujących tekstów i innowacyjnych dźwięków, od momentu powstania w 1980 roku mieli nieoceniony wpływ na branżę muzyczną. Trasa koncertowa „Memento Mori”, ze swoimi 110 występami i ponad 2 milionami biletów sprzedanych do tej pory, będzie jedną z największych tras Depeche Mode w historii i jednym z największych wydarzeń muzycznych 2023 roku.

O Allegro Charytatywni: Allegro Charytatywni powstało w 2014 roku, aby umożliwić klientom Allegro pomaganie podczas zakupów online,a organizacjom pozarządowym – prowadzenie zbiórek i pozyskiwanie środków na ważne cele społeczne. Allegronie pobiera żadnych opłat za wystawienie przedmiotu, ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Całkowitydochód ze wszystkich ofert charytatywnych przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji prowadzącejzbiórkę. Więcej na: charytatywni.allegro.pl