Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro wyróżnione przez MRiPS udziałem w projekcie #FirmaPrzyjaznaRodzinie
W ramach projektu #FirmaPrzyjaznaRodzinie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) wyróżnia firmy z najlepszymi praktykami dotyczącymi wsparcia pracowników w bilansowaniu życia zawodowego i rodzinnego. Allegro jest pierwszą firmą technologiczną, która została uhonorowana udziałem w tym programie.

Kwestia stabilności zatrudnienia znacznie wpływa na decyzje dotyczące potomstwa. Jest często ważniejsza niż wysokość dochodów. Allegro oferuje swoim pracownikom stabilne zatrudnienie i elastyczny czas pracy. To bardzo istotne, aby rodzice wychowujący dzieci otrzymywali ze strony pracodawcy takie udogodnienia, które pomogą im w łączeniu pracy z życiem rodzinnym" 

Barbara Socha, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Demograficznej

Wiceminister Socha odwiedziła niedawno Allegro. W czasie wizyty reprezentujący firmę Sandra Bichl, Marta Mikliszańska (Senior Manager, Group Public Affairs, ESG), Paulina Babuchowska (Group, Diversity, Equity and Inclusion Lead) i Tom Ruhan (Senior Vice President, General Counsel and Corporate Affairs) opowiedzieli o szczegółach prorodzinnej oferty dla pracowniczek i pracowników. 
Rodzina jest kwestią kluczową dla większości Polek i Polaków. Allegro wspiera więc w znalezieniu równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Ponad 40% pracowniczek i pracowników najpopularniejszej platformy e-commerce w Polsce deklaruje posiadanie dzieci, a ponad 1000 osób skorzystało z urlopów związanych rodzicielstwem (z czego prawie połowa to mężczyźni). Jednym z kluczowych elementów podejścia Allegro jest stabilne zatrudnienie - aż 83% pracowników ma stałe umowy o pracę, w pełnym lub częściowym wymiarze godzin. Jednocześnie ponad ¾ pracowniczek i pracowników korzysta z elastycznego podejścia firmy, obejmującego pracę w systemie hybrydowym czy opartym na zadaniach.

Oferujemy w Allegro rozwiązania, które są z jednej strony systemowe, a z drugiej wspierające dobrostan psychiczny obecnych i przyszłych rodziców. Pierwsza rzecz to umowa o pracę. Taka umowa jest u nas standardem, bo stabilne zatrudnienie to podstawa przy planowaniu dzieci. To oczywiście nie wszystko, bo proponujemy też wsparcie dodatkowe, od firmowego żłobka i przedszkola w Poznaniu zaczynając, po wszelkiego rodzaju dodatki do opieki nad dzieckiem, wyprawki szkolnej, obozów czy kolonii. W trosce o dobrostan pracowników z dziećmi oferujemy warsztaty z zakresu godzenia ról rodzicielskich i opiekuńczych z życiem zawodowym, zdrowego żywienia, medytacji, mindfulness, jogi oraz bezpłatne wsparcie psychologa, prawnika, a także specjalistów w zakresie finansów"

Sandra Bichl, Interim HR Director w Allegro

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ministerstwa z wizyty w naszej firmie