Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Odnawialny limit do nawet 150 tysięcy złotych w ramach usługi Allegro Merchant Finance

Allegro daje sprzedającym dostęp do ponad 14 milionów aktywnych kupujących w Polsce, zapewniając wachlarz różnorodnych narzędzi, które wspierają rozwój i sprzedaż na platformie. Jednym z nich jest Allegro Merchant Finance, czyli szybka metoda finansowania bieżących wydatków firmy, dzięki której sprzedający zyskują dostęp do limitu odnawialnego nawet do 150 000 zł.

Allegro codziennie przeprowadza średnio 77 wdrożeń i kilka testów nowych rozwiązań aby tworzyć innowacje, które ułatwiają zakupy online i zwiększają konwersję sprzedaży. Jedną z nich jest Allegro Merchant Finance, czyli szybka metoda finansowania bieżących wydatków  firmy. Jego kwota może wynosić od 3000 zł do nawet 150 000 zł i jest zależna od poziomu sprzedaży, jaki sprzedający ma na Allegro. W ramach limitu przedsiębiorca może wypłacić środki na swój zweryfikowany rachunek bankowy i rozłożyć spłatę zobowiązania na okres od 6 do 24 miesięcy. Może także opłacać swój billing - w tym wypadku spłatę można odroczyć o 30 lub 60 dni. Koszt odroczenia płatności o 30 dni wynosi 2%, a o 60 dni 4%. Jeśli kwota nie zostanie uregulowana w terminie, zobowiązanie zostanie rozłożone na 6 równych, miesięcznych rat. Więcej informacji na temat rozwiązania: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/merchant-finance/billing
Innowacyjność usługi Allegro Merchant Finance potwierdzają 3 europejskie nagrody przyznane w tym roku. W lutym redakcja Loan Magazine doceniła usługę Allegro Merchant Finance, współtworzoną z partnerem PragmaGO, w kategorii “Partnership Loan Magazine Awards 2023”. Zaś w marcu rozwiązanie otrzymało nagrodę główną w konkursie Merchant Payments Ecosystem Awards - to jedyne europejskie nagrody przyznawane firmom zajmującym się systemami płatności online. Allegro Merchant Finance zostało nagrodzone w kategorii “Best Use of Data Analytics (outside of fraud)”, która jest związana z najlepszym wykorzystaniem analizy danych i AI do wspierania sprzedawców. Jury doceniło w szczególności innowacyjność rozwiązania i odpowiadanie na potrzeby merchantów związane z usługami finansowymi. Ponadto, w maju Allegro Merchant Finance zdobyło nagrodę główną w kategorii “Best Payment Solution” konkursu “FinTech & InsurTech Awards”. Usługa została doceniona w szczególności za wykorzystanie technologii UX, a także za unikalne podejście do ekosystemu płatności dla klientów biznesowych.

Jak korzystać z Allegro Merchant Finance:

  1. Kliknij przejdź do aktywacji i wypełnij krótki wniosek online. Poprosimy Cię o dane, które są niezbędne do przyznania środków.
  2. Podpisz umowę i aktywuj limit odnawialny. Zapoznaj się z umową i podpisz ją kodem SMS.
  3. Rozliczaj billing na Allegro ze środków limitu odnawialnego. Wybierz Merchant Finance jako metodę płatności podczas rozliczania billingu. Środki z limitu możesz również wypłacić na swoje konto firmowe.
  4. Spłacaj limit w panelu Allegro Merchant Finance. Po każdej spłacie dostępne środki automatycznie się odnowią. Spłacaj regularnie, a Twój limit będzie wzrastał. Najwyższy przyznany limit może wynieść nawet 150 000 zł.