Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Nie musisz szukać nigdzie indziej i rezygnować ze swoich planów dzięki gwarancji najniższej ceny na Allegro

Konsumenci nie muszą porównywać cen wymarzonych ofert i rezygnować ze swoich planów. W swojej najnowszej kampanii reklamowej, Allegro promuje Gwarancję najniższej ceny - akcję, w ramach której na platformie setki tysięcy ofert mają zapewnioną cenę niższą niż w innych, wybranych sklepach internetowych.

Cena produktu odgrywa coraz większą rolę. Jak pokazują dane Allegro1, zdecydowana większość konsumentów (82%) twierdzi, że w ostatnim czasie zmieniła swoje zwyczaje zakupowe, a ponad połowa (54%) odkłada “na później” większy zakup. Nowa kampania Allegro pokazuje, że klienci platformy nie muszą rezygnować ze swoich planów i tego, co dla nich najważniejsze, ponieważ mogą liczyć na pomoc Allegro w znalezieniu najlepszej ceny na wymarzony produkt.
Spełnianie dziecięcych marzeń, spotkania z najbliższymi i czas z ukochanym zwierzakiem? Z tych właśnie rzeczy nie muszą rezygnować bohaterowie stworzonego w ramach kampanii Allegro filmu. Pomaga im w tym „ich największy sklep”, oferując szeroki wachlarz produktów w najniższej cenie. W kampanii wykorzystany został utwór Queen „Don’t Stop Me Now”, uznany przez 2000 brytyjskich słuchaczy za jeden najbardziej optymistycznych utworów muzycznych wszech czasów. Wybrzmiewający w tle przebój podkreśla pozytywny przekaz spotu i ma inspirować widzów do realizacji ich planów.
Reżyseria filmu została powierzona Kubie Michalczukowi. Autorem konceptu kreatywnego jest agencja Ogilvy. Produkcją filmów zajął się dom produkcyjny MOON Films, a postprodukcją studio Televisor.
W ramach kampanii zaplanowane jest szerokie wsparcie: 30 sekundowy spot główny oraz seria 15-sekundowych spotów z bohaterami kampanii, które będą emitowane w telewizji między 11 kwietnia a 18 czerwca. Kampania będzie realizowana także w radiu, kinie, VOD, digitalu oraz w mediach społecznościowych, w tym na TikToku. Za zakup mediów odpowiada Starcom oraz wewnętrzny zespół Allegro.
Jak dokładnie działa Gwarancja najniższej ceny? 
Od teraz wybierając na Allegro produkt z oznaczeniem "Gwarancja Najniższej Ceny" kupujący nie musi już sam porównywać ofert i ich cen w wybranych sklepach, bowiem Allegro zrobi to za niego. Platforma codziennie porównuje ceny setek tysięcy ofert w kilkudziesięciu najpopularniejszych sklepach internetowych, by dać pewność swoim klientom, że na Allegro znajdą je najtaniej. Jeśli w ciągu 72 godzin od zakupu na Allegro produktu z oznaczeniem “Gwarancja Najniższej Ceny”, kupujący znajdzie tańszą ofertę w jednym z kilkudziesięciu wskazanych w regulaminie sklepów internetowych i zgłosi się do Allegro, otrzyma zwrot różnicy w postaci kuponu do wykorzystania na platformie. Maksymalna łączna kwota takiego zwrotu w trakcie trwania akcji to aż 200 zł miesięcznie! Pełny regulamin akcji jest dostępny pod linkiem.

1 Badanie zrealizowane na zlecenie Allegro przez Mind & Roses w sierpniu 2022 roku (porównanie zachowań konsumenckich rok do roku, 2022 vs. 2021). Badanie przeprowadzone  na próbie 1568 osób.

Załączniki
Gwarancja najniższej ceny - kampania (4).png
6,53 MB
Pobierz
Gwarancja najniższej ceny - kampania (5).png
779 KB
Pobierz
Gwarancja najniższej ceny - kampania (1).png
1,18 MB
Pobierz
Gwarancja najniższej ceny - kampania (6).png
779 KB
Pobierz
Gwarancja najniższej ceny - kampania (7).png
909 KB
Pobierz