Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Buty sportowe, botki a może trampki - czyli trendy w drugim obiegu na Allegro Lokalnie
  • Jak pokazują dane, w marcu na Allegro Lokalnie szczególnie popularne są męskie i damskie buty sportowe, damskie płaszcze, torebki i aktówki oraz bransoletki.
  • Wśród butów z drugiej ręki najszybciej sprzedaje się obuwie sportowe, zaś wśród najdroższych butów króluje Nike oraz Christian Louboutin.
  • Allegro Lokalnie we współpracy z woshwosh przygotowało specjalną ofertę - za minimum 1 zakup w kategorii Obuwie lub 2 dodane ogłoszenia użytkownicy otrzymają rabat w wysokości 25% na czyszczenie butów. 
Marzec to idealny moment nie tylko na wiosenne porządki, ale i na odświeżenie garderoby. W obu przypadkach rynek rzeczy z drugiej ręki będzie rozwiązaniem korzystnym dla naszego portfela. Powoli zaczynamy bowiem przygotowywać się na słońce i wyższe temperatury, a co za tym idzie chowamy zimowe buty głęboko w szafie… Jak pokazują dane, ponad połowa butów sprzedawanych na Allegro Lokalnie to buty nowe, a średnia cena ich sprzedaży wynosi ponad 150 zł. W 2022 roku najdroższe sprzedane buty to:
  • Nike SB Dunk Low Ben & Jerry's Chunky Dunky - sprzedane za 6 tys. zł
  • Jordan 1 Low Reverse Mocha - sprzedane za 5 tys. zł
  • Nike Dunk Sb x Travis Scott - sprzedane za 4,9 tys. zł
  • Christian Louboutin, szpilki - sprzedane za 2,9 tys. zł
Infografika.jpg
Łowcy okazji mogą znaleźć wiele interesujących ofert. Aż 90% sprzedaży butów na Allegro Lokalnie to oferty “kup teraz”, a około 10% to licytacje. Zdecydowanie najszybciej sprzedaje się obuwie sportowe czy buty specjalistyczne, np. do nordic walking. W 2022 roku w zaledwie 30 sekund sprzedały się klapki Kubota, a drugie miejsce zajęły buty wizytowe Bugatti sprzedane w 2 minuty.
Wśród butów damskich na Allegro Lokalnie dominuje obuwie sportowe (1/3 transakcji), popularne są też botki i czółenka. Biorąc pod uwagę trendy w tej kategorii na przestrzeni całego roku, to w maju klientki kupują najwięcej czółenek, a w czerwcu wraz z nadchodzącym latem - sandałów. Sierpień i wrzesień to miesiące kiedy kobiety kupują najwięcej butów sportowych. Zaś w jesiennych miesiącach, czyli październiku i listopadzie sprzedaje się najwięcej botków. W kategorii butów męskich na Allegro Lokalnie najwięcej transakcji, bo aż połowę, odnotowuje obuwie sportowe. Popularne są też półbuty i buty trekingowe. Biorąc pod uwagę trendy sezonowe, to między marcem a majem panowie kupują najwięcej butów sportowych. Na wiosnę królują również półbuty, od maja do czerwca trampki, zaś w grudniu buty trekkingowe.
Wraz z nadchodzącą wiosną warto również zwrócić uwagę na kondycję butów. Regularne czyszczenie wydłuża ich przydatność nawet o kilka sezonów. Co istotne, wybierając usługę czyszczenia obuwia w woshwosh, a nie piorąc je w pralce ślad węglowy zostaje zmniejszony aż o 93%! Do prania obuwia w pralce zużywane jest między 35 a 50 litrów wody. Dodatkowo przy każdym praniu z obuwia wydobywają się mikrowłókna, która następnie przyczyniają się do zanieczyszczania wód i oceanów (mikrowłókna stanowi aż 35% zanieczyszczeń!). Pranie butów w pralce powoduje także ich niszczenie, rozklejanie, pękanie i utratę koloru. Zadbaj o środowisko i swoje buty i zamiast prać je w pralce wybierz czyszczenie w woshwosh!
Allegro Lokalnie we współpracy z woshwosh przygotowało specjalną wiosenną promocję dla swoich klientów, która potrwa od 7 do 31 marca. Użytkownicy, którzy w okresie trwania promocji kupią przedmiot w kategorii obuwie lub wystawią w niej dwa ogłoszenia otrzymają rabat  w wysokości 25% na usługę profesjonalnego czyszczenia obuwia w woshwosh. Celem współpracy woshwosh i Allegro Lokalnie jest także edukacja klientów w zakresie prawidłowego dbania o obuwie, aby można było nosić je jak najdłużej. Więcej informacji na stronie: https://allegro.pl/lokalnie/promocje#woshwosh
1200x627-woshwosh-2023-02-22-13-26-04--1677760256516.png
woshwosh to pierwsza w Europie firma zajmująca się cyrkularnością obuwia, powstała z miłości do obuwia i potrzeby szerzenia idei zero waste. Działa na rynku już od 2015 roku i dała drugie życie już ponad 450 tysiącom par butów.  W woshwosh można wyczyścić, naprawić i odnowić buty - dając im tym samym drugie życie. To nie tylko dobre dla środowiska, ale i oszczędność pieniędzy.