Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro jeszcze szerzej otwiera się na klientów z Unii Europejskiej. Nowy partner logistyczny - Packeta- dostarczy przesyłki do czeskich automatów paczkowych.
  • Allegro rozbudowuje międzynarodową ofertę szybkich i atrakcyjnych cenowo dostaw, umacniając swoją obecność w krajach Unii Europejskiej - ze szczególnym uwzględnieniem działań promocyjnych na rynku czeskim.
  • Packeta, najpopularniejsza czeska platforma logistyczna, dołącza do Allegro z ofertą dostaw do 9100 punktów odbioru oraz automatów paczkowych Z - Box w Czechach.
  • Niedawno do Allegro dołączył inny logistyczny gigant - DHL Parcel -  oferując dostawy krajowe i międzynarodowe do 24 krajów Unii Europejskiej.
  • Rozwój ekspansji międzynarodowej platformy to także dobra wiadomość dla sprzedających, którzy zyskują dodatkowe możliwości szybszego rozwijania swojego biznesu na nowych rynkach.
Packeta to kolejny operator, który w krótkim czasie dołączył do Allegro, wzbogacając ofertę dostaw międzynarodowych z platformy. Najpopularniejsza czeska firma logistyczna (na rodzimym rynku znana pod nazwą Zásilkovna), zapewniając atrakcyjne cenowo i wygodne dostawy do 9100 punktów odbioru stacjonarnego oraz automatów Z-Box, staje się ważnym krokiem w rozwoju Allegro na strategicznym rynku czeskim.
Niespełna miesiąc wcześniej do Allegro dołączył DHL Parcel, oferujący dostawy kurierskie na terenie Polski oraz 24 krajów Unii Europejskiej. Dzięki temu klienci z praktycznie całego kontynentu zyskali szeroki dostęp do wygodnych i szybkich zakupów w atrakcyjnych cenach oferowanych na Allegro.com - platformie dostępnej w wersji angielskiej, jak również czeskiej i ukraińskiej.
Rozwijając naszą zagraniczną ekspansję współpracujemy z partnerami oferującymi najwyższą jakość usług. Z ambicją spoglądamy zarówno na rynki regionu, jak i dalsze rynki unijne. Chcemy być jak najwygodniejszą platformą łączącą kupujących ze sprzedającymi nie tylko w Polsce, ale i w skali międzynarodowej. Promocja Allegro poza Polską połączona z coraz lepszymi dostawami i usługami na pewno ucieszy sprzedających, którzy tym samym będą mogli dotrzeć do nowych grup klientów. Ci z kolei będą mogli liczyć na większą i bardziej dostępną ofertę. - mówi Jakub Kłoczewiak, Director of Operations w Allegro. 
Od początku działalności w Polsce naszym celem jest wspieranie rodzimych e-sklepów w sprawnej i efektywnej ekspansji zagranicznej. Otwarcie się na inne rynki to w naszej ocenie przyszłość polskiej branży e-commerce. Tym bardziej cieszy nas współpraca z Allegro, dzięki której rynek czeski stał się jeszcze bardziej dostępny dla tak wielu polskich e-sklepów. Posiadając największą sieć punktów odbioru w Czechach i zapewniając intuicyjną, cyfrową platformę e-commerce, gwarantujemy sprawny i satysfakcjonujący proces logistyczny zarówno sprzedającym, jak i kupującym w Czechach – powiedziała Justyna Andreas, Managing Director w Packeta Poland.
Coraz bogatsza oferta logistyczna wspiera ekspansję Allegro na arenie międzynarodowej. Krokiem milowym w tym procesie było zeszłoroczne przejęcie czeskiej Grupy MALL i WE|DO, co pozwoliło firmie wejść na pięć nowych rynków Europy Środkowo-Wschodniej łączących Morze Bałtyckie ze Śródziemnym. Jednocześnie klienci mogę korzystać z platformy Allegro.com, dzięki której sprzedający docierają ze swoją ofertą do klientów w całej Unii Europejskiej.

Packeta/Zásilkovna
Zásilkovna to czeski franczyzowy projekt logistyczno-technologiczny, który w 2010 roku założyła Simona Kijonkova. Od tego czasu rozwinął się on w jedną z najbardziej znanych firm w Czechach, która świadczy kompleksowe usługi logistyczno-technologiczne dla sklepów internetowych. Dziś Zásilkovna jest częścią 14 spółek holdingu Packeta, który działa w 8 krajach i realizuje dostawy do 34 krajów na świecie. Holding Packeta jest zarządzany przez Simonę Kijonkovą. Zásilkovna prowadzi również  popularną usługę o nazwie "Mezi námi" polegającą na dostarczaniu paczek między osobami fizycznymi. W 2020 roku Packeta wprowadziła na rynek Z-Boxy, ekologiczne automaty paczkowe. Ich liczba przekroczyła 6.000 instalacji, a oprócz Czech działają one również na Słowacji i Węgrzech. Packeta posiada obecnie ponad 15 200 własnych punktów odbioru (niemal 9 100 w Czechach), ponad 140 000 partnerskich punktów odbioru i współpracuje z ponad 46 000 e-sklepów.