Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Wybierając zabawki na Allegro dzielisz się radością z podopiecznymi Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
Allegro i Mattel zapraszają do wspólnej akcji "Podaruj radość! Kupując, pomagasz", w ramach której każde 5 kupionych na platformie zabawek znanych marek takich jak m.in. Barbie, Fisher–Price, Enchantimals, Mega Blocks, i Hot Wheels zamienia się w prezent dla podopiecznych Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Klienci mogą obserwować liczbę przekazanych zabawek na specjalnie przygotowanej stronie "Akcji Podaruj radość". Zakupy są sumowane - wystarczy kupić jedną zabawkę by wesprzeć akcję. 
Aby nasze zakupy wsparły akcję wystarczy od 10.11 do 24.12 kupić na Allegro produkty z szerokiej oferty firmy Mattel, dostępne na stronie akcji "Podaruj radość".
Ponadto firma Mattel przekazała unikatowe - kolekcjonerskie lalki Barbie, które można licytować na portalu Allegro Charytatywni.
Zrzut ekranu 2022-11-14 o 13.19.31.pngZrzut ekranu 2022-11-14 o 13.19.42.pngZrzut ekranu 2022-11-14 o 13.46.00.png
Pierwszą z nich jest Barbie® honorująca legendarną piosenkarkę i twórczynię tekstów, Glorię Estefan. Lalka upamiętnia przebój z 1989 r. „Get on Your Feet”,  jest ubrana w czarną kurtkę z misternymi złocistymi detalami, „klejnotami” i szerokimi rękawami z koronki. Stylizację dopełniają miękki pasek w cętki ze złocistym łańcuszkiem, długie kozaki i złociste akcesoria. 
Druga - Barbie® Día de Muertos 2022 - to ukłon w stronę tradycji,  symboli i rytuałów związanych z tym słynnym meksykańskim świętem. Lalka  ma na sobie sukienkę w kolorze głębokiego fioletu z falbankami oraz nadrukami czaszek i kwiatów. Innymi charakterystycznymi symbolami święta jest  makijaż inspirowany czaszką oraz opaska ze sztucznych aksamitek i róż ozdobiona wstążkami.
Obie licytacje znajdziecie na portalu Allegro Charytatywni
Za korzystanie z platformy Allegro Charytatywni, nie są pobierane żadne opłaty ani prowizje, a całkowity dochód ze wszystkich ofert charytatywnych przekazywany jest bezpośrednio na konto organizacji prowadzącej zbiórkę. Cały dochód ze sprzedaży wyjątkowych Barbie zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych Komitetu Ochrony Praw Dziecka, czyli m.in. udzielanie wsparcia psychologicznego i prawnego oraz prowadzenie działalności interwencyjnej i edukacyjnej w zakresie ochrony praw dziecka.
Jednocześnie partner akcji - firma Mattel, która dba o to by zabawki nie tylko dawały radość, ale także wspierały rozwój dzieci  bierze udział w organizowanym przez KOPD konkursie “Świat przyjazny dziecku”. Konkurs ma na celu uhonorowanie wyjątkowych produktów, inicjatyw i miejsc wspierających rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny a także wrażliwość estetyczną dzieci. Ogłoszenie wyników XXI edycji konkursu już w maju przyszłego roku.