Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro partnerem Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie “Świat przyjazny dziecku”
Allegro, najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, łączy siły z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, aby wspierać rodziców i opiekunów w wyborze przyjaznych dzieciom zabawek, miejsc i wydarzeń. Firma została właśnie partnerem konkursu “Świat przyjazny dziecku” i zaprasza zaprzyjaźnione marki oraz producentów zabawek do wzięcia udziału w plebiscycie. Nabór do konkursu potrwa do 12 grudnia br.
Allegro, które oferuje szeroki wybór zabawek i pomocy edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku, chętnie włącza się w tę inicjatywę, aby wspierać rodziców i opiekunów w wyborze produktów pozytywnie wpływających na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny, a także wrażliwość estetyczną dzieci. Platforma zaprasza także swoje partnerskie marki i producentów zabawek do przyłączenia się do konkursu. Poza możliwością zdobycia tytułu i dodatkową promocją na Allegro, wysyłając zgłoszenie przedsiębiorcy wspierają codzienną działalność Komitetu, w tym prowadzone poradnie psychologiczne i prawne, realizowane interwencje i działania edukacyjne w zakresie ochrony praw najmłodszych.
Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją, która od 1981 roku prowadzi nieodpłatnie działania na rzecz dzieci. Konkurs “Świat przyjazny dziecku”  organizowany jest już 21. raz. To jeden z najdłużej realizowanych przez KOPD projekt, którego celem jest szczególne uhonorowanie wyjątkowych produktów, inicjatyw i miejsc dla dzieci.
1080na1080.jpg
Spośród zgłoszonych do 12 grudnia 2022 r. książek, gier, zabawek, zabaw a także miejsc i inicjatyw, jury konkursowe wybierze te, które ich zdaniem najbardziej zasługują na miano “przyjaznych dzieciom”. Członkowie Kapituły wybierając zwycięzców wezmą uwagę m.in. takie kryteria jak: pomysłowość, innowacyjność, bezpieczeństwo, korzyści dla dziecka czy dostosowanie produktu pod względem formy i treści do wieku dziecka. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi na przełomie maja i czerwca przyszłego roku, a klienci Allegro na specjalnie przygotowanej stronie będą mogli zapoznać się z laureatami, znaleźć ich oferty na platformie oraz dowiedzieć więcej o tym, jak zabawa wpływa na rozwój dzieci.
Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 12 grudnia 2022 r., wypełniając ankietę na stronie: www.swiatprzyjaznydziecku.pl lub wysyłając zgłoszenie na adres m.stachowiak@kopd.pl.
Więcej informacji o konkursie i Komitecie dostępnych jest na stronach www.kopd.pl oraz www.swiatprzyjaznydziecku.pl.