Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Darmowa dostawa kurierem teraz już od 40 zł w ramach Allegro Smart! W sam raz na nadchodzące festiwale i szczytowy okres zakupowy pod koniec roku
  • Od 23 września Allegro uruchamia promocję i obniża minimalną wartość zamówienia objętego darmową dostawą kurierską z 80 do 40 zł w ramach programu Allegro Smart!
  • Darmowe dostawy “pod drzwi” będą dzięki temu dostępne także dla tych klientów, którzy nie mają łatwego dostępu do punktów odbioru, a chcą skorzystać z okazji zakupowych planowanych w czasie Smart! Week czy Black Week.
Allegro Smart! już weszło do konsumenckiego słownika jako ta usługa, dzięki której Polacy mogą cieszyć się z darmowych i nielimitowanych dostaw. Dzięki sieci ponad 35  tysięcy punktów odbioru i automatów pocztowych, a także szybkiej i wygodnej dostawie kurierskiej większość zakupów z obejmującego ponad 100 milionów ofert programu Allegro Smart! dociera do kupujących w 1-2 dni. Ponad 25 milionów oferuje dostawę już dzień po zakupie, a kilka milionów dotrze nawet tego samego dnia, zwłaszcza, że przesyłki docierają do Paczkomatów również w weekendy bez żadnych dodatkowych opłat.

2,8 miliarda złotych - tyle Polacy zaoszczędzili już na darmowych dostawach od startu Allegro Smart! zaledwie 3 lata temu. Liczby mówią same za siebie - Polacy uwielbiają nasz program lojalnościowy. Nie spoczywamy jednak na laurach i stale inwestujemy w jego rozwój, tak aby darmowe dostawy były jeszcze bardziej dostępne dla naszych klientów bez względu na to, czy wolą zamówić kuriera do domu czy wysyłkę do punktów odbioru. Wkraczamy właśnie w bardzo szczególny czas w roku - okres sezonowych wyprzedaży, akcji specjalnych, takich jak Smart! Week czy Black Week, oraz świątecznych zakupów. Właśnie dlatego wdrożyliśmy rozwiązanie, które odciąży domowe budżety w całym kraju dzięki darmowym dostawom kurierskim dostępnym dla jeszcze większej liczby kupujących.

Michał Owerczuk, Smart and Loyalty Programs Director w Allegro

Darmowe dostawy i zwroty to nie wszystko

Klienci Allegro Smart! otrzymują też szereg dodatkowych korzyści poza bezpłatną dostawą i darmowymi zwrotami: dostęp do codziennie nowych, limitowanych ofert w ramach Smart! Okazji oraz festiwali zakupowych, takich jak Smart Week!, który w tym roku potrwa od 27 września do 3 października. Dodatkowo użytkownicy łączący pakiet Smart! z ofertą odroczonych płatności Allegro Pay mogą skorzystać z oferty specjalnej: zakupów na raty 3 x 0% w ramach standardowej oferty, a w trakcie zbliżającego się Smart! Weeka - 10 x 0%.
Ostatnie miesiące pokazały też, że Polacy stęsknili się za wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi. Klienci Smart! bardzo chętnie korzystają z wyjątkowej możliwości kupienia biletów na wiele koncertów i imprez w przedsprzedażach niedostępnych dla innych klientów. Choć zwykle pula biletów wystarcza, by wszyscy zainteresowani kupili je wygodnie we współpracy z serwisem eBilet, to zdarzają się takie przedsprzedaże, które kończą się nawet w kilka lub kilkanaście minut.

Korzyści dla sprzedających

Smart! to nie tylko zaoszczędzone pieniądze dla kupujących na Allegro. Sprzedający, których oferty są objęte programem Allegro Smart!, uzyskują wzrost przychodów pięciokrotnie szybciej, niż ci, którzy nie korzystają z usługi Smart! Co ważne, Allegro finansuje większą część kosztów dostaw w ramach pakietu. Kupujący poprzez Allegro Smart! robią zakupy 2,5 razy częściej niż pozostali użytkownicy, a szybsze dostawy i ich gwarantowany termin - chociażby dzięki wprowadzeniu Programu Szybkich Dostaw dla sprzedawców - zwiększają częstotliwość kupowania, jak i wydawane kwoty.
Promocja (dla kupujących i sprzedających) obniżająca minimalną wartość zamówienia dla darmowych dostaw kurierskich z 80 zł na 40 zł potrwa do 3 stycznia 2022 r.