Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Magazyn Allegro przebija 3,5 miliona wysłanych produktów

Tylko w ubiegłym roku ponad milion kupujących wybrało wysyłkę z Magazynu Allegro. Rozwiązanie staje się też coraz popularniejsze, szczególnie wśród najaktywniejszych użytkowników platformy. Dlaczego? Usługa pozwala zaoszczędzić na czasie i koszcie dostawy. Przekłada się również na znaczące wzrosty sprzedaży wśród firm oferujących swoje produkty na Allegro. 

Magazyn Allegro pozwala kupującym łączyć w jedną przesyłkę zamówienia od różnych sprzedających korzystających z usługi One Fulfillment by Allegro. Dla kupujących oznacza to oszczędności ⎼ zarówno na kosztach, jak i czasie. Jak pokazują dane Allegro, średni czas dostawy z Magazynu Allegro jest o 40% krótszy niż średni czas dostaw na platformie, a zdecydowana większość zamówień ⎼ bo aż 76% ⎼ dochodzi do kupującego już następnego dnia. Co więcej, zamówienia złożone i opłacone do godziny 10:30 w całej Polsce i do 14:30 w Warszawie, trafią do kupujących jeszcze tego samego dnia. Dzięki możliwości łączenia zakupów od wielu sprzedających, konsumenci mogą też zaoszczędzić na kosztach dostawy czy łatwiej osiągnąć minimalną kwotę zamówienia obowiązującą w pakiecie Smart! By skorzystać z pakietu, wystarczy, by łączna wartość zamówienia przekroczyła 45 złotych1 i przynajmniej jedna oferta miała oznaczenie Smart!. Nic dziwnego, że tylko w ostatnich 12 miesiącach z󠀠 Magazynu Allegro skorzystało już ponad milion kupujących2

One Fulfillment ⎼ zwiększenie sprzedaży nawet o kilkadziesiąt procent

Kompleksowe rozwiązanie operacyjne oferowane przez Allegro to także korzyści dla sprzedających. One Fulfillment by Allegro zapewnia magazynowanie, pakowanie, wysyłkę produktów do kupujących, a także wsparcie okołozakupowe, w tym m.in. realizację zwrotów czy reklamacji. To także zespół Allegro jest tu w pełni odpowiedzialny za obsługę kupujących, odpowiadając na ich pytania o płatnościach czy dostawie. Dla wielu sprzedających zlecenie realizacji zamówień jest sposobem na optymalizację procesu sprzedaży. Z usługi skorzystało do tej pory przeszło 1000 przedsiębiorców, którzy wysłali do kupujących już ponad 3,5 miliona produktów. 
One Fulfillment by Allegro to nie tylko przejęcie procesów logistycznych, ale także korzyści dla konsumentów i sprzedających. Jak pokazują dane, rozwiązanie jest wysoko oceniane przez kupujących i osiąga NPS na poziomie 883. Czas dostawy jest bowiem jednym z kluczowych czynników, które kupujący biorą pod uwagę podczas zakupów online. Nadając tego samego dnia o 1% więcej paczek, sprzedający może zwiększyć liczbę zamówień o 5-20%. Natomiast obniżenie liczby wysyłek nadanych tego samego dnia o 1%, może wpłynąć na stratę aż 15-45% zamówień, pokazują dane Allegro. 

Rozwijając nasze usługi zawsze patrzymy na nie przez pryzmat korzyści zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. Magazyn Allegro jest tego znakomitym przykładem. Wysoki NPS usługi, oznacza, że zdecydowana większość kupujących, aż 94% z nich, poleciłoby zakupy z Magazynu Allegro innym. To nie tylko polecania, ale realny wpływ na sprzedaż. Jak pokazują nasze dane, średni wzrost sprzedaży osiąga kilkadziesiąt procent w przypadku największych partnerów korzystających z usługi One Fulfillment4. Łączenie zamówień od wielu sprzedających w jedną przesyłkę i gwarancja szybkiej dostawy to z kolei oszczędności pieniędzy i czasu, których szuka coraz więcej kupujących. Widzimy, że dziś z rozwiązania regularnie korzystają zaawansowani użytkownicy Allegro. Warto brać z nich przykład, by nasze zakupy były jeszcze korzystniejsze. Mateusz Długokęcki, Group International Sellers & Fulfillment Director

Mateusz Długokęcki, Group International Sellers & Fulfillment Director

O One Fulfillment by Allegro 

Usługa One Fulfillment by Allegro jest dostępna od 2022 roku. Oferuje magazynowanie i obsługę zamówień od kupujących z Polski, Czech i Słowacji. Przesyłki wysyłane są w dniu zakupu lub najpóźniej w ciągu 24 godzin. Co więcej, sprzedający nie muszą podpisywać umów z przewoźnikami ⎼ wszystkie dostawy realizowane są w ramach sprawdzonych metod dostaw krajowych i międzynarodowych, w tym przez operatorów takich jak DHL, DPD, InPost, One by Allegro, One Kurier czy Packeta. Sprzedającym korzystającym z One Fulfillment zapewniany jest dodatkowo dostęp do narzędzi wspierających rozwój i analizę sprzedaży, a także do wsparcia technicznego i doradczego. Aby skorzystać z usługi wystarczy założyć konto sprzedażowe One Fulfillment by Allegro, przygotować i wystawić oferty oraz wysłać produkty do Magazynu Allegro. Wszystkie informacje o usłudze znaleźć można pod linkiem.

1 Minimalna wartość zamówienia w ramach pakietu Smart! w przypadku dostawy do automatów paczkowych bądź punktów odbioru. Program Allegro Smart! podlega płatnej subskrypcji - więcej szczegółów o programie: https://allegro.pl/smart

2  Dane własne Allegro z 22.03.2024 dla 12 poprzedzających miesięcy

3  Dane własne Allegro, Net Promoter Score (NPS) w kwietniu 2024

4 Dane własne Allegro, wzrost średniej wartości sprzedaży w marcu 2024 vs. w marcu 2023 dla top sprzedających w ramach One Fulfillment by Allegro. Analiza została przeprowadzona w maju 2024.