Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Świat bez barier - jak technologia może wspierać dostępność!

Accessibility Meetup Poznań 14.05.2024

14 maja 2024 r. w siedzibie Allegro w Poznaniu przy ul. Wierzbięcice 1B odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, którego celem jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat dostępności. Organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania Globalnego Dnia Świadomości Dostępności (Global Accessibility Awareness Day) od godziny 16:00. W programie znajdą się inspirujące prezentacje, dodatkowe aktywności i możliwości nawiązania nowych kontaktów.

Harmonogram wydarzenia:

16:00 – Rozpoczęcie i atrakcje dodatkowe, w tym:

Barrier Buster: Połączenie nauki i zabawy! Gra, w której uczestnicy stawią czoła różnym symulowanym trudnościom i wyzwaniom, ucząc się empatii i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnościami. Pięć stacji oferuje unikalne doświadczenia, a każdy uczestnik otrzymuje „kartę gry”, która zapełnia się po wykonaniu zadań na stanowiskach (od 16:00 do 17:30).
OneBox: Odkryj, jak Allegro One Box spełnia wymogi dostępności. Networking: Spotkaj się z innymi uczestnikami pomiędzy prezentacjami i po ich zakończeniu. Poznaj Inkubator Innowacji Społecznych (w ramach programu Dostępność+) oraz dowiedz się więcej o dostępności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

17:30 – Prezentacje:

„Co wspólnego ma tworzenie produktu dostępnego cyfrowo z ogrodem botanicznym?” – prezentacja Dominiki Łukoszek i Kuby Dębskiego z Centralnego Ośrodka Informatyki.
Prezentacja COI.png
„Klucz do Równości - Dostępność dla Wszystkich!” – prezentacja Agnieszki Maciejewskiej, Koordynatorka ds. Dostępności w Urzędzie Miasta Poznań.
Agnieszka Maciejewska.png

Miejsce spotkania

Sala na parterze budynku D w kompleksie Nowy Rynek, Allegro. Jedyny otwarty dostęp znajduje się od ul. Wujka. Organizatorzy zapewnią pomoc w dotarciu na miejsce z najbliższych przystanków komunikacji miejskiej (Wierzbięcice i Św. Czesława) Zgłoś się tutaj.
Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.Udział jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja na stronie Meet up

Partnerzy wydarzenia: Snowdog i Allegro.