Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Polacy grillują na potęgę. Allegro odnotowało dwukrotny wzrost liczby sprzedanych grilli

W pierwszej połowie kwietnia Polacy kupili na Allegro dwa razy więcej grilli i akcesoriów do nich niż w tym samym okresie rok wcześniej. Tygodnie przed majówką to też zdecydowany wzrost wyszukiwań napojów, przypraw i sosów widoczny na platformie. Nie ma więc wątpliwości - przygotowania do majówki idą pełną parą.

Choć zakupy w kategorii grille na Allegro widać już wczesną wiosną, zdecydowany szczyt sprzedaży rozpoczyna się na dwa tygodnie przed majówką i trwa aż do długiego weekendu. Rosnące zainteresowanie sprzętem do grillowania widać co roku, w tym jednak jeszcze większe niż zwykle. Zarówno patrząc na dane od stycznia, jak i na sprzedaż w pierwszej połowie kwietnia, grille odnotowały znaczące wzrosty - tylko między 1 a 15 kwietnia Polacy kupili na Allegro aż dwa razy więcej grilli niż w tym samym okresie rok temu. Amatorzy dań z rusztu dbają też o odpowiednie wyposażenie i w tym samym czasie równie chętnie kupują akcesoria niezbędne do grillowania. W koszyku przed majówką nie brakuje też produktów spożywczych takich jak napoje, przyprawy i zioła czy sosy i dressingi. Ostatni tydzień (szczególnie weekend 20-21 kwietnia) to prawdziwy szczyt zapytań o… keczup, który niewątpliwie będzie towarzyszył posiłkom w nadchodzący długi weekend. 

Jakie grille są najpopularniejsze?

Jak pokazują dane, najwięcej sprzedawanych grilli na Allegro to grille węglowe. Nic dziwnego, pozwalają one cieszyć się pełnią doświadczeń przygotowania dań na ruszcie i to w atrakcyjnej cenie - średni koszt takiego grilla wynosi bowiem ok. 200 zł. Do tego dochodzą oczywiście koszty produktów takich jak brykiety czy podpałki, które jak pokazują dane, regularnie uzupełniamy do końca lata. Na Allegro bardzo popularne są również modele gazowe, choć na te trzeba przeznaczyć już więcej z domowego budżetu. Średnia cena wersji na gaz to już kwota rzędu 800 - 1000 złotych. 
W kwietniu Allegro odnotowuje także wzrosty zainteresowania wyposażeniem do ogrodów, które w tym roku biją rekordy popularności. Widać, że Polacy już przygotowują się do słońca i wyższych temperatur i jeszcze chętniej kupują meble ogrodowe oraz zabawki do wykorzystania na świeżym powietrzu, takie jak baseny i trampoliny.