Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Jak nowa odsłona komunikacji, to na Allegro. Lider e-commerce z nową międzynarodową platformą komunikacji

Allegro ogłasza ewolucję komunikacyjną marki. Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” skupiają się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany  współczesnych konsumentów.

Zgodnie z przewidywaniami rynkowymi, zakupy online są coraz bardziej powszechne i stają się nieodłączną częścią naszej codzienności. W odpowiedzi na zmieniające się preferencje konsumentów, Allegro prezentuje nową międzynarodową strategię komunikacyjną, która kładzie nacisk na codzienność i spełnianie różnorodnych potrzeb konsumentów poprzez szeroką selekcję produktów dostępnych na platformie. 

Nowa podejście do komunikacji to nie tylko kolejny krok w rozwoju Allegro, ale także reakcja na rosnące zapotrzebowanie klientów na bardziej spersonalizowane doświadczenia zakupowe. To już pewne: w sieci kupować będziemy już tylko więcej, częściej, eksplorując kolejne kategorie, sięgając po nowości i zaspokajając potrzeby z każdej dziedziny. Na tak rysującą się przyszłość udzielamy prostej odpowiedzi: Jak tak, to Allegro.

Wojciech Bogdan, Chief Marketing and FinTech Officer w Allegro

Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” skupiają się na roli platformy w spełnianiu bardziej i mniej typowych potrzeb konsumentów. Nowa komunikacja ma być lekka, zabawna i bliska doświadczeniom codzienności.

W dzisiejszych czasach chcemy i powinniśmy móc zrobić zakupy wszędzie: z domu, z autobusu czy z biura. Stawiamy zarówno na atrakcyjne ceny, jak i bogaty wybór produktów, wygodne formy dostawy i bezpieczeństwo transakcji. Nasza platforma działa w oparciu o te wartości: wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba – Allegro ma na nią odpowiedź. Dzięki takiemu podejściu możemy oferować unikalne usługi dostosowane do różnych wymagań naszych konsumentów, takie jak Allegro Smart!, Gwarancja Najniższej Ceny czy atrakcyjne okazje w ramach Allegro Days.

Karolina Sytnyk, Brand Management Expert w Allegro

Pierwsza kampania Allegro w nowej odsłonie ukazała się 15 kwietnia. Przedstawia historię wielu różnych bohaterów w życiowych sytuacjach, w których z pomocą przychodzi im największy polski marketplace z bogatą ofertą produktów i dostępnych kategorii. Nowa strategia ma charakter międzynarodowy, co podkreśla istotną rolę Allegro w branży e-commerce w regionie.
Strategię, koncept kreatywny oraz nadzór produkcyjny nad nową platformą komunikacji powierzono agencji DDB Warszawa. Spoty w reżyserii Kuby Michalczuka wyprodukował dom produkcyjny Moon Films. Za zakup mediów w Polsce odpowiada Starcom a na rynku czeskim PHD Media oraz Allegro. Kampanię wesprą różnorodne formaty TV, VOD, YouTube, display, outdoor, CLP, social media.
Załączniki
ALLEGRO KV BRAND BABCIA copy1.png
1,04 MB
Pobierz
ALLEGRO KV BRAND PIESEK 1920x1080.png
1,41 MB
Pobierz
ALLEGRO KV BRAND RODZENSTWO.png
998 KB
Pobierz
Allegro.pl_brand_manifesto_Reach_YT_60_PL.mp4.00_00_02_04.Still001.png
1,59 MB
Pobierz
Screenshot 2024-04-11 at 15.39.53.png
ALLEGRO KV BRAND BUCIKI.png
1,42 MB
Pobierz
Screenshot 2024-04-11 at 15.37.08.png
6,63 MB
Pobierz
Screenshot 2024-04-11 at 15.35.37.png
6,65 MB
Pobierz
Screenshot 2024-04-11 at 15.36.29.png
6,11 MB
Pobierz
Screenshot 2024-04-11 at 15.35.09.png
7,8 MB
Pobierz