Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegrowicze przekazali prawie 37 mln złotych na 32. Finał WOŚP
6 sekund – z taką częstotliwością wystawiano aukcje Allegro dla WOŚP w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie stworzono ich ponad 140 tys., a w licytacjach wzięło udział 183 531 osób. Do czerwoności rozpalono także cegiełki, które w kulminacyjnym momencie kupowano co pół sekundy. Finalnie Allegrowicze zebrali rekordowe 36 452 341 zł na sprzęt do diagnostyki, badań i rehabilitacji na oddziałach pulmonologicznych. To o ponad 20% więcej niż w ubiegłym roku! Co najważniejsze, zebrana kwota to nie tylko liczba – to przede wszystkim ogromny symbol zaangażowania i solidarności Polaków.
Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrana kwota osiągnęła rekordowe 281 879 118,07. Allegro gra z WOŚP nieprzerwanie od 24 lat. Jak co roku, platforma udostępniła swoje zaplecze technologiczne, umożliwiając użytkownikom wystawianie i licytowanie aukcji charytatywnych, przekazywanie datków podczas zakupów w formie cegiełek oraz wpłaty do wirtualnych puszek. Statystyki i liczby prezentują się naprawdę imponująco: w aukcjach Allegro dla WOŚPwzięło udział 183 531 licytujących. Do wirtualnej puszki trafiło łącznie 3 611 125 zł, a w kulminacyjnym momencie kupowano cegiełki co pół sekundy. Wspólnie przekazano aż 36 722 573 zł, czyli o ponad 1/5 więcej niż rok temu. Hasłem tegorocznego Finału było "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", a z zebranych środków Fundacja zakupi sprzęt do diagnozowania i monitorowania chorób płuc oraz rehabilitacji pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.
Aukcje Allegro dla WOŚP niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku 14 208 osób wystawiło aż 142 315 ofert. Najwyższe sumy udało się uzyskać w licytacjach takich jak:
dane: aukcje.wosp.org.pl

dane: aukcje.wosp.org.pl

· Golfowy weekend w Marbelli z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską – 381 300 zł,
· Samochód po przejściach – 200 100 zł,
· Odrestaurowane Audi GT Coupé #AkcjaRenowacja – 199 600 zł,
· Nowy dom modułowy Keno Home dla WOŚP – 152 099 zł,
· Ołówek generała Władysława Sikorskiego wraz z książką od Donalda Tuska – 120 100 zł.
Wielu użytkowników było również zainteresowanych unikatowymi ofertami. Wśród tych najbardziej popularnych znalazły się m.in:
· Ostatnia barierka Sejmu zamkniętego na Obywateli- oferowana przez Szymona Hołownię – licytowana 58 razy,
· Możliwość zostania bohaterem książki Pauliny Świst – licytowana 56 razy,
· Dar od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy (zestaw filiżanek do espresso) – licytowana 53 razy,
· Spotkanie z astronautą Sławoszem Uznańskim dla WOŚP: wspólny obiad i zwiedzanie – licytowana 53 razy,
· Lot balonem i kolacja z Anną Dymną oraz nocleg w hotelu Rubinstein – licytowana 51 razy.
W tym roku Allegro prowadziło kampanię na rzecz 32. Finału WOŚP pod hasłem „Wasze historie tworzą historię”. W ramach wsparcia twórcy internetowi zachęcali do brania udziału w charytatywnych aukcjach Allegro dla WOŚP, pokazując, że przedmioty oraz drobne gesty może wystawić i licytować każdy, dokładając się w ten sposób do ostatecznej kwoty zbiórki.

Największe wpływy z aukcji Allegro dla WOŚP pochodzą właśnie z tysięcy małych licytacji. To pokazuje, że pomagać może każdy – to zwykli ludzie sprawiają, że dzieją się rzeczy wielkie. Dziękujemy wszystkim Allegrowiczom za zaangażowanie i każdą złotówkę, którą wpłacili na rzecz 32. Finału WOŚP.

 powiedział Marcin Gruszka

Platforma Allegro wspiera działania Fundacji WOŚP od samego początku swojego istnienia. Przez 24 lata udało się przekazać na cele Finałów łącznie 214 mln zł. Dzięki zaangażowaniu użytkowników Allegro ta kwota rośnie każdego roku.