Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Nietrafiony prezent? Daj mu drugie życie na Allegro Lokalnie
  • Po świętach na Allegro Lokalnie zwiększa się ruch w kategoriach Kultura i Rozrywka, Elektronika czy Moda, które zapełniają się prezentami, szukającymi drugiego życia.
  • Coraz większa liczba ogłoszeń z przedmiotami typowo prezentowymi pokazuje, że trend odsprzedaży nietrafionych prezentów zyskuje na popularności. Allegro Lokalnie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników i od kilku lat organizuje akcję “Sprzedaj nietrafiony prezent”. W tym roku klienci mogą otrzymać do 15 Monet do późniejszego wykorzystania na platformie Allegro.
Po okresie świątecznym często zastanawiamy się, co zrobić z prezentami, które nie do końca przypadły nam do gustu. Zazwyczaj nietrafione prezenty nie są wynikiem zaniedbania czy braku troski ze strony obdarowujących, lecz efektem trudności w trafnym wyborze, zrozumieniu aktualnych zainteresowań czy zmieniających się gustów osoby obdarowywanej. Czasami dostajemy prezenty, które już mamy albo nie pasują do naszego stylu. Możemy np. dostać tę samą książkę, którą już przeczytaliśmy, albo ubrania, które nie są w naszym rozmiarze. W takich momentach zamiast czuć się zawiedzionym warto przemyśleć sposób ponownego wykorzystania tych przedmiotów. 

Prosty sposób na nietrafione prezenty

Dobrym pomysłem będzie znalezienie dla nich nowych właścicieli. Nietrafione prezenty można wystawić na platformie Allegro Lokalnie i dać im drugie życie. To, co nie przypadło nam do gustu, może akurat zainteresować innych kupujących. Zamiast chować na dno szuflady trzeci egzemplarz tej samej książki zrób jej zdjęcie, uzupełnij opis, wystaw na platformę i pozwól jej znaleźć nowego właściciela. To nie tylko zrównoważone działanie, ale także sposób na dodatkowy zarobek. Co więcej każdy, kto doda przynajmniej 3 ogłoszenia na Allegro Lokalnie otrzyma 5 Monet, a jeśli sprzeda przynajmniej jedną z nich kolejne 10. Łącznie można zyskać 15 Monet, które obniżą wartość zakupów na platformie Allegro. Promocja trwać będzie od 27 grudnia do 10 stycznia. W tym czasie użytkownicy mogą także wyróżnić swoje ogłoszenie tylko za 1 grosz, korzystając z Pakietu Komfortowego, czyli 10-dniowego wyróżnienia ogłoszenia na Allegro i Allegro Lokalnie. Dzięki temu można zyskać nawet 7 razy więcej wyświetleń oferty i zwiększyć trzykrotnie szansę na szybką sprzedaż. 

Jakie prezenty odsprzedajemy po świętach?

Po zeszłorocznym okresie świątecznym, na Allegro Lokalnie zauważyć można było wyraźny wzrost wystawianych przedmiotów typowo prezentowych, co pokazuje, że trend odsprzedaży nietrafionych prezentów staje się coraz popularniejszy. Na Allegro Lokalnie zwiększył się ruch w kategoriach Kultura i Rozrywka, Elektronika czy Moda, które zapełniły się prezentami, szukającymi drugiego życia. Pierwsza kategoria odnotowała duży napływ płyt VCD, Blu-ray oraz gier na konsole i online. Prawdopodobnie obdarowani otrzymali filmy czy gry, które już posiadali lub które nie pasowały do ich upodobań. Elektronika zaobserwowała natomiast wzrost wśród akcesoriów AGD do domu i kuchni, na które być może zabrakło miejsca w mieszkaniu lub bliscy mieli już podobny sprzęt. Trafienie w gust obdarowanych również nie należy do najłatwiejszych, co pokazał wzrost ofert ubrań i torebek. Na szczęście dzieci były zadowolone ze swoich prezentów, ponieważ w kategorii Dziecko nie było widać większej liczby ofert niż zwykle. 
Regulamin i więcej informacji na temat akcji “Sprzedaj nietrafiony prezent” przeczytasz tutaj: www.allegro.pl/lokalnie/promocje#nietrafiony-prezent