Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Świąteczna gorączka trwa, a dzień za dniem Polacy biją rekordy! 18 grudnia zanotowano największą liczbę zamówień w historii Allegro
  • 18 grudnia Allegro zanotowało największą ilość zamówień nie tylko w tym miesiącu, ale w całej, niemal 25-letniej historii Allegro.
  • Na najpopularniejszej platformie online w Polsce prezenty z dostawą następnego dnia będzie można kupić nawet w piątek 22 grudnia, a wszystko dzięki dostawom Allegro One Kurier i InPost.  
Grudzień to czas wzmożonych przygotowań do świąt, z którymi wiążą się częstsze zakupy online. Okazji jest wiele - zakup prezentów dla najbliższych, dekoracji świątecznych, niezbędników domowych czy też produktów na akcje charytatywne jak np. Szlachetna Paczka. To 18 grudnia klienci Allegro pobili rekord i złożyli największą ilość zamówień w historii platformy! Z roku na rok przedświąteczny peak zakupowy przesuwa się - jest to dowód na to, że Polacy ufają Allegro i coraz częściej robią zakupy online nawet w ostatniej chwili. 

Prezenty dla małych i dużych

Według grudniowych danych z platformy Allegro największym zainteresowaniem w okresie przedświątecznym cieszy się kategoria Dziecko. W tym roku popularnym wyborem są klocki Lego, które klienci mogą wygodnie wyszukiwać dzięki specjalnym filtrom, pomagającym znaleźć idealny zestaw dostosowany do zainteresowań i wieku dziecka. Dobrze sprzedają się także interaktywne zabawki dla niemowląt, czy kultowe lalki, które w tym roku jeszcze bardziej zyskały na popularności, dzięki głośnej premierze filmu “Barbie”. A jakich prezentów mogli spodziewać się młodzież i dorośli? Dla nich klienci Allegro często kupują elektronikę, w tym m.in. słuchawki, smartfony, smartwatche, telewizory, drobne AGD, a także zestawy prezentowe np. zestawy kosmetyków.

Świąteczny dom

W trakcie grudniowych zakupów klienci Allegro przykładają dużą wagę do odpowiedniego przygotowania domu do świąt, w tym do świątecznych dekoracji. Ozdoby świąteczne należą do najlepiej sprzedających się produktów w grudniu - klienci chętnie kupują m.in. dekoracje choinkowe czy lampki do przystrojenia domu i ogrodu z zewnątrz. W koszykach zakupowych lądują także produkty niezbędne do przygotowania uroczystej kolacji wigilijnej w tym zastawa stołowa, świeczki, a także przybory kuchenne. Klienci Allegro, chcąc ominąć długie kolejki w sklepach, wybierają także produkty na świąteczną kolację - wskazuje na to większy ruch w kategorii Supermarket, gdzie wybieramy najczęściej m.in. słodycze, kawę, herbatę, bakalie i inne produkty spożywcze, a także chemię do ostatnich przedświątecznych porządków. W świątecznych zakupach pomaga klientom aplikacja Allegro, a w niej świąteczny kalendarz adwentowy i świąteczny asortyment w atrakcyjnych cenach. 

Platforma wydłuża czas przedświątecznych zakupów

Na najpopularniejszej platformie online w Polsce prezenty z dostawą następnego dnia będzie można kupić nawet w piątek 22 grudnia, a wszystko dzięki dostawom Allegro One Kurier i InPost. Klienci Allegro zdążyli się już przyzwyczaić, że platforma informuje o przewidywanym terminie dostawy. W piątek 22 grudnia na Allegro będzie dostępnych kilkadziesiąt milionów ofert ze specjalnym oznaczeniem “dostawa w sobotę“. Przewidywany czas dostawy to efekt świetnej logistyki we współpracy z naszymi partnerami, ale też przykład coraz lepszego wykorzystania algorytmów w Allegro. Biorą one pod uwagę wiele zmiennych, w tym m.in. obliczany dzięki AI czas, w jakim sprzedający nada przesyłkę, dystans dzielący sklep od klienta, jak i wiele innych czynników, które historycznie miały wpływ na czas dostawy od poszczególnych sprzedających. To sprawdzony model analityczny, dzięki któremu rok temu 99,8% zamówień zostało zgodnie z przewidywaniem dostarczonych przed świętami. W tym roku, dzięki rozwijaniu własnej sieci logistycznej oraz udoskonalaniu modeli analitycznych na platformie, możemy zapewnić naszym klientom jeszcze lepsze doświadczenie.