Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Mondi i Stora Enso nowymi dostawcami opakowań Allegro

Allegro Group w drodze przetargu wybrało dwóch wiodących dostawców opakowań tekturowych. Firma Mondi została wybrana jako główny dostawca na terenie Polski i Czech, natomiast Stora Enso Poland S.A. będzie pełnić rolę drugiego dostawcy opakowań w Polsce. 

W Allegro zdajemy sobie sprawę, że opakowania w branży e-commerce są dużym wyzwaniem. To szczególnie ważny dla nas obszar z perspektywy zrównoważonego rozwoju. Wybierając dostawców kierowaliśmy się nie tylko aspektem finansowym, ale też ich podejściem do ESG, materiałów odnawialnych oraz innowacyjnością w kontekście rozwiązań opakowaniowych. Ważny jest dla nas również obszar edukacji, abyśmy mogli wspólnie z naszymi partnerami w ramach Akademii Allegro wspierać merchantów w temacie zrównoważonego pakowania przesyłek. Wszystkie nasze opakowania będą produkowane w 100% z materiałów z recyklingu i będą nadawały się do ponownego przetworzenia, dzięki czemu wesprzemy gospodarkę obiegu zamkniętego. Obie wybrane przez nas firmy są liderami na rynku produkcji papieru i opakowań z tektury, co gwarantuje nam również bezpieczeństwo współpracy i stabilność dostaw.

Tomasz Ratajczak, Project Manager odpowiedzialny za obszar opakowań

Opakowania Allegro są dostępne na stronie Allegro Pack, w Oficjalnym Sklepie Allegro oraz w ramach One Fulfillment – kompleksowej obsługi zamówień skierowanej do biznesu.
MI3A3835.jpg