Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro ponownie Liderem Róznorodności według Financial Times i Statisty
Financial Times i Statista uznały Allegro Liderem Różnorodności 2024. Po raz kolejny największy marketplace pochodzenia europejskiego znalazł się w prestiżowym gronie pracodawców z Europy, którzy wspierają różnorodność i budują praktyki włączające.
Od 2019 roku FT, jedno z najbardziej znanych i wiarygodnych czasopism biznesowych świata, zbiera opinie wśród ponad 100.000 pracowników z całego kontynentu, by wraz z firmą Statista stworzyć jedyny w swoim rodzaju ranking europejskich firm dbających o różnorodność w miejscu pracy. Allegro od lat jest wyróżniane jako pracodawca wart polecenia w Polsce. W najnowszym rankingu FT i Statisty Allegro uzyskało też najwyższy wynik w Europie Środkowo Wschodniej (CEE), co ważne szczególnie teraz, kiedy grupa rozszerza swój zasięg w regionie.

Nasz firmowy hashtag #dobrzetubyć działa w obie strony. Tworzymy liczący ok. 7000 osób największy zespół e-commerce’owy w regionie i chcemy być nie tylko ulubionym miejscem zakupów, ale też najlepszym pracodawcą - takim, który zauważa i ceni talenty. Cieszę się, że to głos pracowniczek i pracowników zdecydował, że FT i Statista wyróżnili nas w swoim rankingu. Nie spoczywamy jednak na laurach, bo przed nami wciąż dużo pracy”.

Sandra Bichl, Chief Human Resources Officer w Allegro

Wszelkie szczegóły można znaleźć tutaj.