Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Ruszyły świąteczne licytacje charytatywne Radia 357!

To już tradycja, że w grudniu Radio 357 organizuje świąteczne licytacje charytatywne. Odbywają się one zarówno na antenie, jak i na Allegro. W tym roku, zebrane w ten sposób środki, wesprą Fundację Świętego Mikołaja i pomoc psychologiczną dla dzieci z Polski i Ukrainy. 

Antenowe licytacje zawsze zaskakują

Licytacje na antenie prowadzi Kuba Strzyczkowski. W dniach 8, 15 i 22 grudniamiędzy 16:00 a 19:00 słuchacze Radia 357 będą mogli telefonicznie licytować przedmioty i wspólne doświadczenia ofiarowane przez ludzi świata muzyki, kultury i sportu. Co tydzień, na licytacje będą trafiały zestawy 4-5 propozycji m.in. od Taco Hemingwaya, braci Kacperczyk, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua czy Marka Niedźwieckiego.

Co roku Słuchacze zaskakują nas swoją hojnością i zaangażowaniem. To jeden z wieluniezwykłych dowodów, że Radio 357 jest nie tylko internetową rozgłośnią, ale skupia wokółsiebie niesamowitą społeczność, która chce razem robić coś dobrego. Bez antenowychlicytacji Pana Kuby, ten przedświąteczny czas byłby dużo uboższy - także u nas, naSłowackiego, gdzie w piątkowe popołudnia wszystko nieco staje na głowie.

Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357

Licytacje na Allegro Charytatywni

W słynne licytacje angażują się także dziennikarze Radia 357, a ich propozycje można znaleźć na Allegro. Historyczny rekord należy tutaj do Marka Niedźwieckiego - kawę z Niedźwiedziem wylicytowano w 2021 roku za prawie 50 tysięcy złotych. 
W tym roku, wśród ciekawych i często zwariowanych pomysłów społeczności radia znajdziemy: wspólny koncert metalowy w towarzystwie trio radiowych metalowców czy zwiedzanie Śląska z “Głosem Google Maps”, czyli dziennikarzem Radia 357 Jarosławem Juszkiewiczem. Piotr Stelmach zadeklarował, że z domu zwycięzcy licytacji zrealizuje swoją audycję, a Patrycjusz Wyżga osobiście oprowadzi po Centrum Nauki Kopernik. To oczywiście tylko niektóre propozycje redakcji Radia 357. Licytacje będą wystawiane na Allegro w trzech turach i znajdziemy je pod tym linkiem:
  • I tura - od 1.12, godz. 16:00 do 8.12, godz. 19:00
  • II tura - od 8.12, godz. 19:00 do 15.12, godz. 19:00
  • III tura - od 15.12, godz. 19:00 do 22.12 godz. 19:00

Bardzo się cieszę, że kolejny rok z rzędu możemy być częścią tej fantastycznej akcji. Tym bardziej, że pomaganie na Allegro nic nie kosztuje. Jako firma odpowiedzialna społecznie nie pobieramy opłat za wystawienie przedmiotu ani prowizji od sprzedaży ofert charytatywnych. Co więcej, każdy może przyłączyć się do akcji Radia 357 nie tylko licytując, ale także wystawiając swój przedmiot na cel jakim jest pomoc psychologiczna dla dzieci z Polski i Ukrainy. Dzięki mechanizmowi Allegro Charytatywni wszystkie pozyskane w ten sposób środki wesprą Fundację Świętego Mikołaja.

Marta Byra, CSR Expert w Allegro

Cel - pomoc psychologiczna dla dzieci

Aktualne dane dotyczące zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży są alarmujące. WPolsce 9% osób poniżej 18 roku życia, czyli ok. 630 tys. wymaga pomocy systemulecznictwa psychiatrycznego i psychologicznego. Właśnie dlatego, celem tegorocznej akcji zespołu Radia 357 jest wsparcie Fundacji Świętego Mikołaja w pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Zebrane środki przeznaczymy na kontynuację indywidualnego programu PomocyPsychologicznej dla dzieci w Polsce, dotacje dla 300 szkół z małych miejscowości naprofilaktykę psychologiczną, organizację grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów szkolnych oraz działalność Świetlicy Świętego Mikołaja w Iwano-Frankiwsku prowadzącej warsztaty, konsultacje i wsparcie dla dzieci pokrzywdzonych przez wojnę w Ukrainie.

Joanna Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja

Więcej informacji nt. akcji Radia 357: pomagamy.Radio357.pl
Licytacje społeczności Radia 356 na Allegro: https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-swietego-mikolaja/cele/zbiorka-z-radiem-357-na-pomoc-psychologiczna-dla-dzieci-z-polski-i-ukrainy?order=qd