Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Nauczyciele z bonem kupują laptopy średnio za 3100 zł, ponad połowa z nich, różnicę pokrywa ratami Allegro Pay.

Bon dla nauczyciela to rządowe wsparcie w wysokości 2500 zł, które pedagodzy mogą przeznaczyć na zakup laptopa. Program rozpoczął się 10.października 2023 roku, a według Ministerstwa Cyfryzacji, do tej pory bon otrzymało już 196 tys. nauczycieli, zrealizowało go natomiast około 20 tys. z nich.
Allegro od pierwszego dnia umożliwia wszystkim nauczycielom skorzystanie z bogatej gamy ofert dostępnych w ramach programu. Platforma postawiła na wygodę, oferując w pełni zdalne zakupy oraz przejrzyste oznaczenia ofert. Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się produkty marek Lenovo, Asus oraz HP.
Zrzut ekranu 2023-10-16 o 10.08.42.png
Dla nauczycieli poszukujących najbardziej atrakcyjnej oferty cenowej, wejście na Allegro jest równoznaczne z odwiedzeniem 30 sklepów, dzięki którym mogą wybrać spośród niemal 600 atrakcyjnych cenowo ofert. Nawet w największych miastach mało kto znajdzie czas na odwiedzenie aż takiej liczby sklepów stacjonarnych, a dla osób z małych miejscowości wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami dojazdu. W Allegro chcemy najlepiej spełniać oczekiwania klientów - a przy okazji tego programu robimy wszystko, by wyjść naprzeciw potrzebom pedagogów- mówi Michał Ciesielski z Allegro. 
Średnia kwota, jaką nauczyciele przeznaczają na laptopa wynosi około 3100 zł. Według danych Allegro, po 40 dniach od uruchomienia programu, 60% kupujących, których wartość laptopa przekroczyła 2500 zł, finansuje różnicę ratami, głównie korzystając z Allegro Pay. Warto zaznaczyć, że nauczyciele dodatkowo otrzymują 50 Monet (równowartość 50 zł), które mogą przeznaczyć na kolejne zakupy na Allegro. Ponadto sprzedawcy coraz częściej rozbudowują swoje oferty, dodając na przykład drukarkę lub pakiet usług IT, aby przyciągnąć klientów.
Dzięki sprzedaży za pośrednictwem Allegro korzyści czerpią także polskie firmy. Dzięki rozbudowie funkcjonalności i integracji z systemem Ministerstwa Cyfryzacji, Allegro zapewnia wszystkim sprzedającym - szczególnie małym i średnim przedsiębiorcom - szeroki dostęp i równe szanse na udział w programie "Bon dla nauczyciela". To z kolei umożliwia lepsze dotarcie z ofertą do klientów w całym kraju przy wsparciu pełnej gamy usług takich jak Allegro Smart!, raty Allegro Pay czy wsparcie pozakupowe Allegro Protect.