Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro Black Weeks - upoluj najlepsze oferty nawet do 50% taniej!
  • Jak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Allegro, zdecydowana większość konsumentów robiących zakupy w czasie festiwali zakupowych Black Week, przynajmniej raz upolowała naprawdę satysfakcjonującą obniżkę. Ponadto, aż 77% badanych przyznaje, że czeka na festiwal z zakupem określonych produktów*.
  • Konsumenci deklarują, że w tym roku szczególną uwagę poświęcą poszukiwaniu promocji cenowych w kategorii odzieży, obuwia i dodatków (48%) oraz elektroniki (45%).
  • Podczas Allegro Black Weeks, każdego dnia klienci mogą znaleźć tysiące produktów w obniżonych cenach, a także skorzystać ze specjalnych ofert w aplikacji Allegro, takich jak codzienne oferty za 1 zł w Shakerze i nie tylko!
Black Week jest wyczekiwanym wydarzeniem w kalendarzu zakupowym konsumentów na całym świecie. Obecnie przyjęło się wydłużać czas promocji obejmując nim także najbliższy poniedziałek (Cyber Monday), a nawet cały tydzień (Black Week), czy miesiąc (Black Month). Polscy konsumenci również chętnie robią zakupy w tym okresie - jak pokazało badanie Allegro  więcej niż co drugi badany przyznaje, że korzysta z promocji podczas Black Week. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Allegro wydłużyło największe święto zakupów na platformie aż do 25 dni - w tym roku Allegro Black Weeks potrwa aż do 30 listopada, a w tym czasie klienci mogą wybierać spośród setek tysięcy produktów w obniżonych cenach!  

Czarny piątek, tydzień czy miesiąc - czyli jak kupują Polacy

Przez lata promocje w okresie Black Weeka zyskały miano najlepszych w roku. Badanie pokazuje, że 65% Polaków pozytywnie ocenia atrakcyjność cen w trakcie festiwalu, w porównaniu do reszty roku. Aż 94% konsumentów przyznaje, że w tym czasie przynajmniej raz udało im się upolować naprawdę satysfakcjonującą obniżkę. Opłacalność zakupów w trakcie Black Weeka potwierdza fakt, że aż 77% badanych celowo wstrzymuje się z zakupem pewnych produktów, czekając na listopadowe promocje. Black Week jest dla nich ważnym okresem, podczas którego mogą znaleźć atrakcyjne oferty i zaoszczędzić na zakupach. To także czas przemyślanych wyborów - 66% osób planuje z wyprzedzeniem, jakie produkty kupi w tym okresie, a na zakupową spontaniczność stawia 34% klientów. Ponadto, więcej niż co 3 konsument przyznaje, że planuje wydać od 200 do 500 zł. 
Wydłużanie trwania promocji z okazji Black Week jest efektem zmieniających się potrzeb konsumentów. Najwięcej osób (49%) przyznaje, że korzysta z ofert promocyjnych przez cały tydzień. Mimo to wciąż zauważyć można silne przywiązanie ponad jednej trzeciej konsumentów do konkretnych promocyjnych dni jak Black Friday i Cyber Monday (38%). 
Konsumenci przyznają, że wśród najbardziej interesujących kategorii podczas nadchodzących festiwali Black Week są głównie moda (48%) i elektronika (45%). Na trzecim miejscu zaś uplasowała się uroda (20%). Popularnym wyborem są także prezenty świąteczne - co 4 osoba często decyduje się zakupić je w trakcie Black Week, co jest szansą na spore oszczędności bez konieczności obniżania jakości prezentów dla bliskich. Wśród kategorii, które najczęściej interesują mężczyzn na podium znalazły się takie kategorie jak: elektronika (58%), moda (38%) oraz oferty z kultury i rozrywka (13%). Kobiety najczęściej przeglądają oferty z kategorii moda (56%), elektronika (34%) oraz uroda (30%). 

Black Weeks na Allegro

W tym roku Allegro dodaje literę "s" do Black Week i tym samym wydłuża festiwal zakupowy  aż do 25 dni (6-30 listopada). Od 13 listopada klienci Allegro mogą polować na tysiące wyjątkowych ofert obniżonych nawet o 50%! Wszystkie oferty specjalne w ramach festiwalu Allegro Black Weeks można znaleźć na dedykowanej stronie https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday.
Oto kilka wybranych ofert, które dostępne będą od 13 listopada w ramach Black Weeks:
  • Grill elektryczny TEFAL Optigrill GC706D za 399 zł
  • Stolik kawowy dąb artisan Modern 2P 90cm TopEshop za 99 zł
  • Smartfon Motorola Moto G32 4/128 GB za 479 zł
  • Płyn do płukania Coccolino Creations 6x1.275l za 89,99 zł
  • Finish Quantum Ultimate kapsułki do zmywarki 140 za 99 zł
  • Telewizor LED Samsung UE55CU7172 55" 4K UHD czarny za 1549 zł
  • Xiaomi MiJia Electric Scooter 3 Black 2022 za 1459 zł
Aby skorzystać z najbardziej atrakcyjnych ofert podczas Black Weeks, warto korzystać z aplikacji Allegro! Konsumenci mogą otrzymać kupon w wysokości 10 zł za zainstalowanie aplikacji i kolejne 10 zł za dokonanie pierwszego zakupu za jej pośrednictwem. Dodatkowo, podczas festiwalu mogą otrzymać aż 30 Monet, jeśli wydadzą minimum 500 zł na produkty oznaczone jako "Black Weeks"**. Jeszcze więcej korzyści czeka na użytkowników Allegro Smart! Tylko w aplikacji mają dostęp do codziennych ofert z Shakera, przecenionych o co najmniej 50%, w tym jednej oferty dziennie za 1 zł!

* Badanie “Black Weeks 2023” zostało zrealizowane przez SW Research na zlecenie Allegro. Przeprowadzono 1010 ankiet z reprezentatywną ze względu na płeć, wiek i miejsce zamieszkania próbą dorosłych Polaków. Badanie zostało zrealizowane w formie wywiadów online (CAWI) na panelu internetowym SW Panel w dniach 31.10 – 02.11. 2023 r.

**Klienci mogą otrzymać 30 Monet pomiędzy 13-19 listopada oraz 28-30 listopada.