Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Fundacja Avalon i Allegro łączą siły w akcji "Mam Tak Samo Jak Ty – artystyczne ujęcia życia codziennego"

"Mam Tak Samo Jak Ty – artystyczne ujęcia życia codziennego" to kontynuacja corocznego konkursu fotograficznego, którego celem jest promowanie takich wartości jak równość, akceptacja i empatia w społeczeństwie. 

To także wyjątkowa szansa na wsparcie osób z niepełnosprawnością. W tegorocznej edycji dołączyło Allegro, które udostępnia swoją platformę do organizacji ogólnopolskiej aukcji charytatywnej. Cały dochód z tych aukcji zostaje przekazany na konto Fundacji Avalon. Konkurs organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada na 3 grudnia.
W konkursie zachęcamy uczestników do wyrażenia swojej kreatywności za pomocą fotografii, aby pokazać, że niezależnie od różnic, wszyscy jesteśmy integralną częściąspołeczeństwa - mówi Helena Szczuka, Kierowniczka Działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Jury konkursowe, w skład którego weszli Maciej Krüger - fotograf freelancer, na co dzień współpracujący z Onet.pl; Anita i Filip Gębscy - para wielokrotnie nagradzanych, którzy współpracują między innymi z reżyserem Jerzym Skolimowskim przy jego artystycznych przedsięwzięciach filmowych oraz Sebastian Cielecki, fotograf, poruszający się od dziecka na wózku i który jest pasjonatem, samoukiem i społecznikiem i Helena Szczuka z Fundacji Avalon, przyjmie prace do oceny do 19 listopada, a wybrane dzieła zostaną zaprezentowane podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się 1 grudnia w Fabryce Norblina.
Kolejnym, istotnym elementem akcji, będą trwające od 1 grudnia 2023 roku do 17 stycznia 2024 roku aukcje charytatywne. W ramach Allegro Charytatywni zostaną zorganizowane licytacje fotografii, które zdobyły nagrody i wyróżnienia w konkursie. Środki zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji Avalon.
Allegro Charytatywni stanowi część najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce, przyciągającą ponad 20 milionów odwiedzających miesięcznie. Daje to organizacjom charytatywnym możliwość dotarcia do szerokiej grupy darczyńców, przy jednoczesnej gwarancji, że 100% środków przekazywanych przez licytujących zostaje przekazane na cel zbiórki.
Wspólna inicjatywa Allegro i Fundacji Avalon ma na celu budowanie bardziej inkludującego społeczeństwa, promując wartości takie jak akceptacja i empatia. Serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie "Mam Tak Samo Jak Ty" i do wsparcia tej ważnej inicjatywy poprzez licytacje na Allegro Charytatywni.