Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro i Hop.City prezentują usługę ładowania i wymiany baterii elektrycznych jednośladów w automatach paczkowych One Box

Współpraca Allegro i Hop.City zaowocowała unikalnym rozwiązaniem dla dostaw ostatniej mili i flot pracowniczych. Chcemy by korzystający z elektrycznych skuterów i rowerów mogli łatwo i szybko wymienić i naładować baterie w automatach Allegro One Box.

Rynek pojazdów elektrycznych, takich jak hulajnogi, rowery czy skutery elektryczne, w ciągu ostatnich kilku lat rozwija się niezwykle dynamicznie. Wzrost zainteresowania mikromobilnością wynika przede wszystkim z rosnącej świadomości ekologicznej i chęci wyboru rozwiązań, które są bardziej przyjazne środowisku a jednocześnie wygodne i tanie w użytkowaniu.
Choć e-pojazdy stanowią na rynku transportu osobistego coraz większy udział, to jego szybszy wzrost blokuje ograniczona pojemność baterii. Jednocześnie brak możliwości bezpiecznego ładowania czy miejsc do ich wymiany, jest dla wielu barierą korzystania z takich pojazdów. Dostrzegając te potrzeby, Allegro we współpracy z Hop.City wprowadziło do swoich automatów paczkowych One Box nową usługę - Swap&Go, która pozwala na błyskawiczną wymianę baterii w elektrycznych jednośladach. 

Swap&Go - polska elektromobilność światowym pionierem

Pierwszych 6 urządzeń z usługą Swap&Go działa w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Całość została zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce, będąc pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie.

Usługa Swap&Go w automatach paczkowych Allegro One Box to przełomowe rozwiązanie pokazujące filozofię rozwoju Hop.City, usuwające bariery w użytkowaniu pojazdów elektrycznych. Działanie jest niezwykle intuicyjne – w automatach Allegro we wskazanej skrytce można zostawić rozładowaną i wziąć naładowaną baterię w ciągu 30 sekund. Usługa jaką stworzyliśmy sprawia, że elektryczne rowery i skutery zyskują znacznie większy zasięg. Od lat dostarczamy kompleksowe rozwiązania do skalowania flot dla rynku food delivery i corporate mobility. Wiemy jak gigantyczny problem rozwiązujemy dzięki usłudze Swap&Go. Robimy to wykorzystując istniejące urządzenia naszego partnera – Allegro, wspólnie promując  mikromobilność

Łukasz Banach, CEO Hop.City

Usługa ładowania baterii w automatach paczkowych Allegro One Box jest możliwa dzięki modułowi ładującemu opracowanemu i działającego pod kontrolą autorskiego oprogramowania Hop.City. Moduły zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły ładować różne typy baterii – zarówno rowerowe, jak i skuterowe. Swap&Go jest usługą B2B, skierowaną m.in. do kurierów na rynku dostaw oraz pracowników w ramach flot firmowych. 

Od początku tworzenia One Box zależało nam na wychodzeniu poza podstawowe ramy myślenia o automatach paczkowych, wyposażając je w funkcjonalności przydatne dla naszych klientów, biznesu i lokalnych społeczności. Dlatego właśnie nasze automaty One Box posiadają m.in. czujniki jakości powietrza, są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a także, dzięki współpracy z Hop.City, kurierzy mogą wymieniać i ładować w nich baterie do skuterów i rowerów elektrycznych. Cieszy nas, że za sprawą tej nowej funkcjonalności Allegro wspiera przyjazną środowisku i lokalnej społeczności mikromobilność.

 Jakub Kłoczewiak, Chief Operating Officer, Allegro

Europejskie standardy na polskim rynku

W Unii Europejskiej podejmuje się liczne inicjatywy w celu zwiększenia znaczenia miast w procesie transformacji transportu na bardziej zrównoważony. Jednym z kluczowych działań jest wdrożenie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (tzw. SUMP – Sustainable Urban Plan Mobility), który ma na celu redukcję korków, optymalizację zarządzania parkowaniem, rozwijanie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, a także promowanie bezemisyjnej mobilności.
Załączniki
HopCharger_One Box_Allegro.jpg
1,4 MB
Pobierz