Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Giełda rolna na Allegro Lokalnie
  • Od połowy lipca użytkownicy Allegro Lokalnie mogą znaleźć nową kategorię  na mapie serwisu - giełdę rolną.  
  • Allegro stworzyło miejsce, gdzie można zarówno kupować, jak i sprzedawać produkty rolnicze takie jak maszyny, środki produkcji rolnej czy nasiona zbóż. To także strefa handlu lokalnymi wyrobami – nabiałem, mięsem, miodem czy jajami.
Rynek sprzedaży produktów rolnych na Allegro rośnie z roku na rok z bardzo dużą dynamiką – w 2022 roku sprzedaż w kategorii Rolnictwo wzrosła aż o 40%, a liczba aktywnych kupujących o 17%. Wzrost zauważalny jest także w liczbie aktywnych sprzedających. Największą popularnością wśród klientów cieszą się takie podkategorie jak: nawozy i preparaty, części do maszyn rolniczych oraz żywienie i suplementacja zwierząt.
Sektor rolniczy cechuje się dużym wzrostem także na Allegro Lokalnie. Z roku na rok widoczna jest coraz większa popularność kategorii takich jak: Ogród czy Supermarket, które wchodzą w skład Giełdy rolnej.

Czym i dla kogo jest Giełda rolna na Allegro Lokalnie?

Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji na rynku rolnym, Allegro Lokalnie stworzyło miejsce, w którym osoby pracujące na roli mogą dotrzeć do innych rolników w całej Polsce. To tutaj sprzedadzą stary sprzęt rolny lub nabędą inne konieczne w ich pracy maszyny.
Giełda rolna na Allegro Lokalnie to jednak nie tylko miejsce dla rolników. Kupować i sprzedawać mogą tu także osoby zajmujące się  pracą w ogrodzie oraz miłośnicy i wytwórcy lokalnych wyrobów – przetworów, nabiału czy miodu. To także idealna przestrzeń do handlu owocami i warzywami.

Sprzedawaj bez opłat

Dla wszystkich rolników, pasjonatów pracy w ogrodzie i wytwórców domowych wyrobów, którzy od 1. stycznia do 13. lipca 2023 wystawili przynajmniej jeden przedmiot na Allegro Lokalnie przygotowana została specjalna promocja – mogą sprzedawać bez opłat w kategoriach takich jak: Rolnictwo, Ogród, Lokalny Ryneczek. Wystarczy dodać ogłoszenie w jednej z nich w terminie do 31 lipca, a jeżeli uda się je sprzedać, opłata nie zostanie naliczona. Więcej informacji na temat promocji można znaleźć tutaj.
Dowiedz się więcej o Giełdzie rolnej na Allegro Lokalnie.