Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Średnio co pół sekundy konsumenci dokonywali zakupów podczas tegorocznej edycji Smart! Week

Tegoroczny Smart! Week zamknął się rekordową liczbą transakcji. Największą popularnością wśród kupujących cieszyły się produkty z kategorii supermarket, elektronika oraz zdrowie i uroda, a w każdej z nich sprzedano setki tysięcy produktów.

Festiwal Allegro Smart! Week to święto dla prawdziwych łowców okazji - jak pokazują liczby, klienci średnio co pół sekundy robili zakupy na platformie! Pod kątem liczby transakcji najpopularniejsze były kategorie takie jak:
  • Supermarket - klienci wybierali przede wszystkim produkty spożywcze i środki czystości,
  • Elektronika - największą popularnością cieszył się sprzęt RTV i AGD,
  • Zdrowie i uroda - klienci sięgali najczęściej po produkty urodowe, 
  • Dom i ogród - najwięcej transakcji zanotowały dekoracje i ozdoby. 
Choć Smart! Week jest otwarty dla każdego, to z najlepszych promocji skorzystać mogli subskrybenci usługi Allegro Smart! - tylko w ramach tych ofert klienci zaoszczędzili łącznie ponad 18 milionów złotych! Podczas festiwalu najlepsze oferty sprzedawały się najczęściej w aplikacji Allegro, średnio w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Były to spodnie dresowe 4F, oczyszczacze powietrza Bissell, konsola Nintendo Switch czy iPhone 14 Pro. 
Użytkownicy najczęściej robili zakupy w dwóch przedziałach godzinowych - od 9.00 do 13.00 oraz od 20.00 do 23.00. Pod kątem liczby transakcji rekordowe okazały się poniedziałek (15 maja) oraz środa (17 maja). 
Festiwal Smart! Week jest skierowany również do merchantów - w tym roku liczba sprzedających, którzy wzięli w nim udział wzrosła o 15%. Platforma Allegro umożliwia im dostęp do ponad 14 milionów aktywnych kupujących w Polsce, zapewniając wachlarz narzędzi do natychmiastowego zwiększenia sprzedaży.