Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Jak widzieć i odpowiadać na różne potrzeby - Europejski Miesiąc Różnorodności
W ramach Europejskiego miesiąca Różnorodności #EUDiversityMonth Allegro i Fundacja Avalon zwracają uwagę na kwestie związane z dostępnością oraz problemy z poszanowaniem praw osób z niepełnosprawnościami oraz zachęcają do działań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu.
Podpisz deklarację "Szanuję. Nie Dyskryminuję!”
Najnowszy odcinek Akademia Allegro Podcast (dostępny tutaj), z udziałem Alicji Bieszyńskiej z Allegro i Krzysztofa Dobiesa – Dyrektora Generalnego Fundacji Avalon, porusza temat wyzwań, z jakimi osoby doświadczające niepełnosprawnościami borykają się na co dzień oraz podpowiada jak projektować usługi z uwzględnieniem potrzeb różnych grup społecznych.  
Posłuchaj rozmowy: Inkluzywny e-commerce
Ponadto, Allegro i Fundacja Avalon przygotowały raport pt. "Daj się – jak tworzyć dostępny automat paczkowy". Raport (dostępny tutaj) zawiera praktyczne rozwiązania pozwalające efektywnie zwiększać dostępność urządzeń w przestrzeni publicznej. Opracowanie jest efektem audytu sieci One Box przeprowadzonego przez Fundację Avalon w 2022 roku. Celem platformy Allegro jest osiągnięcie pełnej dostępności 97% urządzeń należących do sieci One Box do końca 2023 roku (w momencie publikacji komunikatu Allegro osiągnęło wynik 95%). Docelowo, wszystkie automaty w sieci mają być łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. 
Zrzut ekranu 2023-05-18 o 15.57.18.png
Zobacz Raport "Daj się – jak tworzyć dostępny automat paczkowy"
Allegro zachęca także do podpisania Deklaracji „Szanuję. Nie Dyskryminuję!” przygotowanej przez Fundację Avalon w ramach prowadzonego przez nią Miesiąca Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami, a także do wsparcia podopiecznych Fundacji w ramach organizowanych przez nich zbiórek na  Allegro Charytatywni. W ten sposób każdy może przeciwdziałać dyskryminacji i włączyć się w działania na rzecz pełnej akceptacji i dostępności dla wszystkich.
Wesprzyj akcję "Szanuję. Nie Dyskryminuję" na Allegro Charytatywni
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera blisko 14 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 300 mln złotych.