Home pageAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyPress kits EN
Warszawska Noc Muzeów 2023 na eBilet

Tegoroczna Noc Muzeów w stolicy odbędzie się już 13 maja. W XIX. już edycji popularnej akcji w Warszawie weźmie udział rekordowa liczba 267 placówek, z czego ponad 40 po raz pierwszy. Do tej edycji dołącza także eBilet, który w swoim serwisie prezentuje program imprezy oraz własną trasę zwiedzania.

Noc odkryć i przeżyć dla każdego

To jedyna noc w roku, kiedy możemy zobaczyć muzea, galerie i instytucje kultury w zupełnie innym, nocnym świetle. Podobnie, jak w latach poprzednich nie są to tylko miejsca kojarzone z kulturą, ale też ze sportem lub na co dzień niedostępne, np. w tym roku będzie można obejrzeć fragment stuletnich sieci kanalizacyjnych ukrytych pod ziemią, zwiedzić nowo otwartą Ambasadę Islandii w Polsce, zobaczyć wnętrza niesamowitej Willi Żabińskich w warszawskim Zoo. Poza tym w Centrum Nauki Kopernik będzie można porozmawiać z robotem obdarzonym sztuczną inteligencją, a w kinie Iluzjon obejrzeć wystawę zabytkowego sprzętu filmowego i filmy wyświetlane z taśmy 16 milimetrowej. Tej nocy będzie także otwarty powstający gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy pl. Defilad.
Miasto zaplanowało także niezwykle popularną paradę i wystawę zabytkowych autobusów oraz interaktywną instalację przenoszącą w świat sztuki na placu Defilad. Zaproponowało także specjalne trasy zwiedzania, dzięki którym zwiedzający nie ominą najciekawszych punktów Nocy Muzeum.

Zawsze tam, gdzie coś się dzieje

Z tej okazji również eBilet przygotował własną ścieżkę spacerową oraz niespodziankę dla odwiedzających okolice Muzeum Łazienki Królewskie. Ci, którzy zwiedzą każdy punkt na mapie dedykowanej trasy (tj. Teatr Syrena - Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski - Stara Oranżeria - Biały Dom - Pałac na Wodzie - Stajnie Kubickiego - Pałac Myślewicki - Muzeum Legii Warszawa) otrzymają vouchery do wykorzystania w serwisie. Więcej informacji o akcji wkrótce na Facebooku i Instagramie eBilet.

Cieszymy się, że w tym roku eBilet został po raz pierwszy partnerem wyjątkowej i wyczekiwanej przez mieszkańców nocy - Nocy Muzeów w Warszawie. Uczestnicy wydarzenia znajdą na naszej platformie nie tylko programy placówek i instytucji kulturalnych biorących udział w akcji, ale również sugerowane trasy zwiedzania. Szczególnie polecamy stworzoną przez nas trasę spacerową w okolicach Muzeum Łazienki Królewskie, dzięki której spacerowicze będą mogli poznać nowe miejsca i wspólnie z nami zanurzyć się w kulturze.

Edyta Sidwa, prezeska eBilet

Spacer z eBilet.jpegNowa Praga.jpegPlac Bankowy.jpegCytadela ASP.jpegZOO.jpegMetro M2.jpegMetro M1.jpeg

Rozkład jazdy

Organizatorzy zachęcają do skorzystania ze specjalnie uruchomionych dodatkowych połączeń komunikacji miejskiej.  Bezpłatne linie muzealne – tramwajowa M i autobusowa N, którymi mieszkańcy będą mogli przemieszczać się pomiędzy różnymi punktami programu będą kursowały odpowiednio w godzinach 19:00-23:00 i 19:00-2:00. Oprócz tego standardowe linie komunikacji miejskiej oraz metro będą kursować dłużej (do. ok. 2:30) ze zwiększoną częstotliwością.
Więcej informacji na temat Nocy Muzeów można znaleźć w informatorze na stronie https://kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow i eBilet.pl.