Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Nie musisz szukać nigdzie indziej. Na Allegro setki tysięcy ofert teraz z gwarancją najniższej ceny

Aż 82% badanych Polaków zmieniło swoje przyzwyczajenia zakupowe i częściej podejmuje dodatkowe działania, by znaleźć najniższą cenę produktu. Na Allegro to proste. Setki tysięcy ofert dostępnych na platformie zostało właśnie włączonych do akcji gwarantującej najniższą cenę spośród najpopularniejszych sklepów internetowych.

Zdecydowana większość konsumentów (82%) twierdzi, że zmieniła swoje zwyczaje zakupowe - decydując się na znaczący wydatek, kupujący więcej czasu poświęcają na znalezienie najlepszej oferty i przemyślenie zakupu (66%). Częściej porównują też różne produkty i ich ceny (61%)1.
Od teraz wybierając na Allegro produkt z oznaczeniem "Gwarancja Najniższej Ceny" kupujący może być pewny, że nie musi już podejmować wszystkich tych czasochłonnych kroków - porównywać ofert i ich cen w wybranych sklepach, bowiem Allegro zrobi to za niego. Platforma codziennie porównuje ceny setek tysięcy ofert w kilkudziesięciu najpopularniejszych sklepach internetowych, by dać pewność swoim klientom, że na Allegro znajdą je najtaniej.
Jak dokładnie działa gwarancja? Jeśli w ciągu 72 godzin od zakupu na Allegro produktu z oznaczeniem “Gwarancja Najniższej Ceny”, kupujący znajdzie tańszą ofertę w jednym z kilkudziesięciu wskazanych w regulaminie sklepów internetowych i zgłosi się do Allegro, otrzyma zwrot różnicy w cenie w postaci kuponu do wykorzystania na platformie. Maksymalna łączna kwota takiego zwrotu podczas trwania akcji to aż 200 zł miesięcznie!

Widzimy, jak istotna jest dziś cena produktu. Nasze badania jasno wskazują, że kupujący są gotowi podjąć szereg dodatkowych kroków, aby mieć pewność, że znaleźli najlepszą ofertę. W Allegro dajemy im na to gwarancję, dzięki wprowadzonej właśnie akcji. Zależy nam jednak, aby takie rozwiązania wspierały kupujących długoterminowo, dlatego z pewnością będziemy dalej nad nimi pracować, by zakupy na naszej platformie były jak najwygodniejsze i jak najkorzystniejsze.

Jakub Gałczyński, Head of Group Campaign Sourcing and Deal Zone w Allegro

Gwarancją objętych są setki tysięcy ofert, w tym produkty z wielu kategorii takich jak: elektronika, wyposażenie domu i ogrodu, zdrowie i uroda, kultura i sztuka oraz inne. Pełny regulamin akcji jest dostępny pod linkiem. Jej wprowadzeniu towarzyszyć będzie szerokie wsparcie marketingowe.

1 Badanie zrealizowane na zlecenie Allegro przez Mind & Roses w sierpniu 2022 roku (porównanie zachowań konsumenckich rok do roku, 2022 vs. 2021). Badanie przeprowadzone na próbie 1568 osób.

Załączniki
BPG_KV_dog (1).jpg
646 KB
Pobierz
BPG_KV (1).jpg
570 KB
Pobierz