Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Aukcje Allegro dla WOŚP - czyli podsumowanie 31. Finału WOŚP i aukcji charytatywnych
Zebranych ponad 30 609 661 zł na 132 963 aukcjach i aż 167 802 licytujących Allegrowiczów – to bilans 31. Finału WOŚP na Allegro. Jak co roku użytkownicy platformy mogli licytować i wystawiać przedmioty, dorzucać cegiełkę podczas zakupów lub wpłacać pieniądze do wirtualnej puszki. Każdy mały klik to wielki klik, bo ich suma sprawiła, że wspólnie mogliśmy czynić dobro na rzecz walki z sepsą!
Za nami już 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który był wspierany przez Allegro już 23 raz. Wspólnie z użytkownikami platformy udało nam się zebrać w sumie aż 30 609 661 zł!. Celem tegorocznego Finału była zbiórka pieniędzy na rzecz walki z sepsą i wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.
Jak co roku użytkownicy Allegro mogli licytować lub wystawiać przedmioty na aukcjach charytatywnych. Podczas tegorocznego Finału WOŚP aż 167 802 osób wzięło udział w licytacjach, a aż 14 489 wystawiło swoje przedmioty. Co 13 sekund użytkownicy wystawiali na platformie nowe aukcje. Było o co walczyć - na platformie Allegro czekało aż 132 963 aukcji. Ponadto, w tegorocznym finale 5 414 139 osób weszło na stronę aukcje.wosp.org.pl. Najwyżej wylicytowanymi aukcjami Allegro dla WOŚP były:
· Magiczny weekend z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską - wylicytowany za 302 200 zł
· Donald Tusk: Wspólny spacer i obiad w Gdańsku - wylicytowany za 301 100 zł
· Iga Świątek: Roland Garros 2023 oraz rakieta - wylicytowane za 300 300 zł
Co więcej, wśród wielu wystawionych rzeczy, znaleźć można było prawdziwe unikaty, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W gronie najchętniej licytowanych aukcji znalazły się następujące oferty:
· Wyjątkowy kalendarz miejski - Puszczykowo - 651 bidów (tj. podbić aukcji)
· Sprawa frankowa od adwokata Pawła Halabowskiego - 453 bidy
· Konto premium w portalu partnernawesele.pl - 346 bidów
W tym roku odbyła się również kampania promująca działania Allegro na rzecz 31. Finału WOŚP pod hasłem Mały klik, wielki klik. W ramach wsparcia twórcy internetowi zachęcali do brania udziału w charytatywnych aukcjach Allegro dla WOŚP, wyjaśniając w ten sposób, że każdy może pomóc w zbiórce – mały klik na Allegro to w rzeczywistości istotne działanie dla Fundacji WOŚP. Obok licznych aktywacji w social mediach, został zrealizowany projekt niestandardowy – po ulicach Poznania kursował specjalny, obrandowany tramwaj. Zachęcał on do wspólnej walki z sepsą, a pasażerowie otrzymywali upominki związane z 31. Finałem WOŚP. Allegro wspiera działania Fundacji WOŚP od początku swojego istnienia. Przez te wszystkie lata udało się wspólnie przekazać na cel Finałów WOŚP 178 mln zł. A dzięki zaangażowaniu użytkowników Allegro z roku na rok ta kwota ciągle rośnie!
Więcej informacji na temat aukcji Allegro dla WOŚP oraz tegorocznego 31. Finału na https://aukcje.wosp.org.pl/.