Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
W 2023 roku na Dzień Kobiet podarujemy relaks lub coś praktycznego.
Na Allegro zainteresowanie zakupami z okazji Dnia Kobiet widać już od 18 lutego. Z jednej strony klienci poszukują inspiracji - przeglądając rekomendacje platformy, z drugiej w wyszukiwarce wyraźnie rośnie liczba pytań o “dzień kobiet” połączonych z hasłami “do szkoły”, “do przedszkola” czy “dla nauczycielki”. Wydaje się zatem, że zakup upominków w imieniu “klasowych kolegów” rozpoczyna się znacznie wcześniej niż poszukiwanie bardziej osobistych prezentów. Wśród “koleżeńskich” upominków królują kubki, lusterka, błyszczyki oraz poduszki.
Im bliżej 8 marca (przy czym szczyt zakupów z okazji Dnia Kobiet na Allegro przypada od lat ok. 2 marca), tym wyraźniej widać, że tematem zaczynają interesować się także osoby poszukujące bardziej osobistego i wyjątkowego prezentu. Czy to panowie dla pań - czy też panie same dla siebie (bo dlaczego nie wykorzystać tej okazji i sprawić sobie małej przyjemności) - Polacy wyraźnie stawiają na prezenty osobiste i praktyczne. Warto podkreślić, że to zupełne przeciwieństwo zakupów walentynkowych - kiedy największym powodzeniem cieszyły się symboliczne misie, kwiaty i serduszka.

Z potrzeby relaksu czy praktycznie i użytecznie?

Z danych platformy wynika, że chęć podarowania “odrobiny relaksu” walczy z użytecznymi, ale “trochę bardziej ekskluzywnym” prezentem.
W tej pierwszej kategorii TOP 3 stanowią auto masażery - ”pistolety” oraz poduszki masujące, zaraz za nimi znalazły się świeczki zapachowe oraz zestawy kosmetyków do kąpieli. Relaksująca może być także lektura - w tej kategorii szczególnym rosnącym zainteresowaniem w tym okresie cieszą się pozycje pozwalające odkryć wewnętrzną siłę.
Wśród tych najczęściej wybieranych znalazły się na takie tytuły jak “Czuła przewodniczka” , “Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” ale także “Wszystkiego najlepszego dla mnie”.
W kategorii książka warto jeszcze rzucić okiem na popularne wśród pań takie pozycje jak “Becoming. Moja historia” Michelle Obamy, “Niewidzialne kobiety”, “Wyspa kobiet” czy “Co chcesz powiedzieć światu” Martyny Wojciechowskiej.

Od taty dla córki

Dla młodszej czytelniczki, z którą tata chce spędzać wartościowy czas, także doskonałym prezentem z okazji Dnia Kobiet będą książki o odważnych i silnych bohaterkach. Na wspólny wieczór polecamy najpopularniejsze w tej kategorii “W poszukiwaniu światła. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie” , “GIRL POWER Opowieści dla dziewczyn które chcą zdobyć świat”, “Była sobie dziewczynka”, “Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet”.

Praktyczna, nie romantyczna

Z kolei wśród tych, którzy decydują się na praktyczny prezent szczególnym zainteresowaniem na Allegro cieszą się wielofunkcyjne szczotki do masażu i suszenia włosów oraz - nieśmiertelny klasyk - perfumy. Spora grupa klientów wybiera także gadżet z kategorii elektronika - tutaj top 3 stanowią soniczne szczoteczki do twarzy, smartwatche oraz małe, bezprzewodowe blendery - idealne na wiosenne smoothie.

Zawsze HOT- wspólnie spędzony czas

Na co mogą zwrócić uwagę osoby poszukujące prezentu dla “kogoś kto ma wszystko” . Tutaj z pomocą przychodzi mini apka eBilet i bogata oferta wydarzeń kulturalnych. Do wyboru mamy teatr: wśród wydarzeń cieszących największą się popularnością platforma wskazuje musical “We Will Rock You lub Once”, “Matylda” oraz wystawiany w Teatrze 6. piętro spektakl “Bliżej”.
Z kolei dla fanek tęskniących za muzyką na żywo doskonałym pomysłem będą wiosenne koncerty m.in Marii Peszek, Red Hot Chili Peppers, P!nk oraz Robbie Williams. Dla Pań, które chętnie potupią nogą trochę bardziej zdecydowanie dobrym wyborem będzie koncert Pantery na Metal Hammer Festival czy melodyjny Amon Amarth.
Dzień kobiet na Allegro.jpg