Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
10 faktów o Allegro Business
Allegro Business to platforma, która łączy bardzo szeroki wybór ofert, wygodę i szybkość dostaw z atrakcyjnymi cenami i funkcjami, które usprawniają zakupy firmowe. Wśród ponad 200 milionów dostępnych na Allegro Business ofert znajdują się produkty niezbędne do prowadzenia firmy, począwszy od artykułów biurowych, przez urządzenia elektroniczne, po półprodukty i surowce niezbędne do produkcji artykułów różnych branż.
Handel B2B online dynamicznie rośnie. Wartość sprzedaży w skali światowej w tym sektorze wyniosła w 2021 roku 17,9 bln USD i jest ponad 5 razy większa niż rynek B2C1. Rozwojowy trend widać wyraźnie także w Polsce. Działania e-commerce skierowane do kontrahentów biznesowych prowadzi już w naszym kraju 41 proc. firm, a 25 proc. przedsiębiorstw spodziewa się znacznego przychodu z tej gałęzi działalności2.
Z okazji drugich urodzin Allegro Business warto spojrzeć na najważniejsze fakty dotyczące działania tej platformy:
  1. Liczba kupujących B2B wzrosła rok do roku (w ujęciu tygodniowym) o 30 proc.
  2. Dynamika wzrostu w segmencie handlu biznesowego jest wyższa niż na “dużym” Allegro.
  3. Średnia wartość pojedynczej transakcji dokonanej za pośrednictwem Allegro Business jest dwa razy większa niż na całym Allegro.
  4. Do kategorii z największą liczbą transakcji należą: komputery, produkty do przemysłu, artykuły budowlane, artykuły biurowe, reklamowe i do wysyłki, części samochodowe.
  5. Allegro Business to aktualnie ponad 200 milionów ofert, w tym ponad 180 milionów ofert z możliwością odroczenia płatności nawet o 60 dni, 68 milionów ofert zawierających rabat dla kupujących B2B, ponad 30 tysięcy ofert dostępnych wyłącznie dla użytkowników Allegro Business.
  6. Na platformie Allegro Business nie brakuje rozwiązań wspierających rozwój i prowadzenie bieżącej działalności. Jest to między innymi limit na start dla nowopowstałych firm i start-up’ów, które już od pierwszego dnia istnienia zyskują limit BNPL (ang. buy now, pay later) w kwocie 3 000 zł. Środki te można wykorzystać na zakup wyposażenia lub produktów biurowych. Maksymalny limit Allegro Pay Business może sięgać nawet 50 000 zł, co stanowi istotne wsparcie w pierwszych krokach prowadzenia biznesu.
  7. Kupując na Allegro Business można liczyć na rabaty ilościowe, czyli spadek ceny oferty w zależności od ilości kupowanych artykułów. W przypadku np. papieru biurowego i opakowań takie obniżki sięgają nawet 40 proc.
  8. Allegro Business pozwala korzystać z pakietu Smart! wraz z wszystkimi jego benefitami.
  9. Trwają testy nowej, bezpłatnej usługi Allegro Office. Usprawni ona zarządzanie zakupami firmowymi, pozwalając na kupowanie z kilku kont, podobnie jak w programie Allegro Family. Pozwoli to wielu pracownikom firmy samodzielnie kompletować zamówienia i zgłaszać prośby o akceptację zakupów do lidera grupy.
  10. Ponadto platforma nieustannie pracuje również nad polepszeniem interfejsu graficznego, aby jeszcze czytelniej prezentować korzyści, które Allegro Business oferuje zarówno kupującym, jak i sprzedającym. W ramach niedawnego rebrandingu zmianie uległa nazwa serwisu oraz logotyp. W planach jest także rozwój działalności na rynkach zagranicznych i umożliwienie handlu cross-border dla sektora B2B.

Źródło: https://www.statista.com/study/44442/in-depth-report-b2b-e-commerce/
Źródło: Raport “B2B E-commerce Now”, Izba Gospodarki Elektronicznej, 2022.