Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Co babcie i dziadkowie dostaną w swoje święta? W Allegro wiedzą!
 • Coś śmiesznego, coś zdrowego i coś z kategorii “zrób to sam”. To najpopularniejsze prezenty, które wnuczki i wnukowie szykują na najbliższe Dni Babci i Dziadka – wynika z danych Allegro.
 • Średnia kwota, jaką przeznaczą na prezent to dokładnie 99,99 zł.
 • Ostatnie dni to zwiększona popularność produktów takich jak flizelina czy mulina. Wiele prezentów dla dziadków wnuczęta wykonają własnoręcznie!
21 i 22 stycznia świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji  każdy wnuk i wnuczka, pamiętający o swoich dziadkach, planuje zakup miłego upominku. Większość z nich, jak co roku, najlepsze okazje prezentowe znajdzie na Allegro – najpopularniejszej platformie zakupowej w Polsce. Jakie prezenty cieszą się w tym roku największą popularnością?
Najczęściej kupowanymi na Allegro prezentami dla babć i dziadków są poduszki i kalendarze z imionami i zabawnymi napisami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również zestawy składające się z miodów i herbat, a także, tradycyjnie – słodycze. Wśród najchętniej wybieranych kategorii znajdują się również te bardziej praktyczne, jak preparaty witaminowo-mineralne, nasiona (do upraw), a także etui i pokrowce do telefonów.
Duża część wnuków planuje również wręczyć dziadkom własnoręcznie zrobione prezenty, o czym świadczy popularność materiałów niezbędnych do ich samodzielnego wykonania. Są wśród nich maty filcowe, flizelinowe, tkaniny, ruchome oczka samoprzylepne, a także elementy potrzebne do decoupage’u.
Z danych Allegro wynika, że – podobnie jak w przypadku prezentów na Gwiazdkę – zakup upominków dla dziadków zostawiamy jednak na ostatnią chwilę. Szczyt zakupów w tej kategorii odnotowano 16 stycznia. Użytkownicy znają jednak Allegro na tyle, by wiedzieć, że zamawiając kilka dni przed 21 stycznia, przesyłka dotrze na czas. 
Zapominalscy i entuzjaści zakupów na ostatnią chwilę mogą jeszcze znaleźć prezenty dla dziadków na specjalnej stronie.

TOP 10 kategorii, z których wybieramy prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka:

 1. Zabawne gadżety
 2. Zestawy prezentowe
 3. Preparaty witaminowo-mineralne
 4. Nasiona (do uprawy - warzywa)
 5. Etui i pokrowce do smartfona
 6. Kawa ziarnista
 7. Kalendarze ścienne
 8. Decoupage - Przedmioty do ozdabiania
 9. Pielęgnacyjne zestawy do kąpieli
 10. Ramki do zdjęć

TOP 5 produktów w kategorii DIY, których częściej poszukujecie w kontekście Dnia Babci i Dziadka: 

 1. Flizelina z klejem 
 2. Kwiatek na czekoladkę dla babci i dziadka
 3. Ruchome oczka 
 4. Mulina - wszystkie kolory
 5. Kalendarz 3D ze zdjęciem babci i dziadka