Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro Partnerem konkursu Performance Marketing Diamonds EU 2023

10 stycznia wystartowała 5. edycja organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej konkursu Performance Marketing Diamonds EU 2023. W tym roku Partnerem Głównym wydarzenia jest Allegro, a wśród nowych kategorii konkursowych znajduje się kategoria The Most Effective Retail Media Campaign. Po raz pierwszy w historii konkursów branżowych w Polsce, w oddzielnej kategorii, o tytuł najbardziej efektywnej kampanii będą walczyć działania reklamowe prowadzone w retail media.

Sprzedaż poprzez platformy Marketplace rośnie szybciej niż cały rynek e-commerce - odpowiadają już niemal za  60% światowego handlu online i stale umacniają pozycję. Szacunkowe wydatki reklamowe na retail media w Polsce miały na koniec roku osiągnąć blisko 800 mln zł, czyli 12 proc. wydatków na reklamę cyfrową.* Dynamiczny rozwój tej części rynku mediowego to bardzo silny ogólnoświatowy trend. Działania reklamowe w retail media docierają do ściśle wyselekcjonowanej grupy konsumentów z silną intencją zakupową i przekładają się dla marek bezpośrednio na efekty sprzedażowe lub wizerunkowe. 

Dostrzeżenie Retail Mediów jako najszybciej rozwijającego się segmentu rynku reklamy digitalowej i jego docenienie w postaci dedykowanej kategorii konkursowej The Most Effective Retail Media Campaign jest ważnym momentem, który jako Allegro Advertising Team będziemy aktywnie wspierać. Naszym celem jest propagowanie najlepszych praktyk, najefektywniejszych projektów, i tych podmiotów - zarówno marek, jak i agencji mediowych - które mają największe doświadczenie i efekty w realizacji projektów marketingowych w tej przestrzeni”.

Krzysztof Andrzejczak, Group Advertising Sales and Business Growth Director w Allegro i juror w konkursie Performance Marketing Diamonds EU 2023

W konkursie można zgłaszać działania reklamowe prowadzone na przestrzeni całego 2022 r. na terenie Unii Europejskiej. W kategorii The Most Effective Retail Media Campaign nagrodzona zostanie najbardziej efektywna kampania reklamowa lub aktywacja konsumencka prowadzona w obrębie platform ecommerce'owych takich jak marketplace'y i eRetailerzy. 
Performance Marketing Diamonds EU to konkurs Izby Gospodarki Elektronicznej wyłaniający liderów w obszarze performance marketingu. Jako jedyny polski konkurs branżowy swoim zasięgiem obejmuje teren całej Unii Europejskiej. Jest objęty patronatem Ecommerce Europe, czyli stowarzyszenia reprezentującego ponad 150 000 firm sprzedających towary i usługi online konsumentom w Europie. Udział w konkursie daje markom i agencjom możliwość pokazania jakości międzynarodowych działań w digital marketingu oraz współpracy oddziałów firm.

* Według danych z publikacji GroupM: “2022 E-commerce & Retail Media Forecast”