Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Łańcuch lampek jak z Warszawy na biegun północny. Jakie świąteczne dekoracje Polacy wybierają na Allegro?
  • W ciągu ostatniego roku na Allegro sprzedano łącznie ponad 4,5 tys. kilometrów lampek choinkowych. Tyle wystarczy, by połączyć Warszawę z biegunem północnym.
  • Liderem kategorii ozdób choinkowych niezmiennie pozostają bombki i ozdoby choinkowe.
  • Polacy najczęściej ubierają swoje choinki na biało. Ozdoby w tych kolorach stanowią ponad 20 proc. całej sprzedaży.
Początek grudnia to idealny czas, by pomyśleć o przedświątecznej dekoracji domu. Przeglądamy swoje piwnice i szafy w poszukiwaniu pudeł z zeszłorocznymi ozdobami. A gdyby tak w tym roku podejść do sprawy inaczej, poszukać inspiracji i sprawdzić, co najczęściej wybierają kupujący na Allegro?
Najpopularniejsza polska platforma zakupowa z ponad 260 milionami dostępnych ofert to także idealne miejsce, by wygodnie zaopatrzyć się w produkty i akcesoria niezbędne przy trosce o świąteczną atmosferę w mieszkaniu, domu i ogrodzie. Z danych Allegro wynika, że w listopadzie i grudniu klienci kupowali każdego miesiąca setki tysięcy produktów z kategorii bombek i ozdób choinkowych. Co naturalne, kupujący bardzo chętnie wybierali również oświetlenie choinkowe.
Gdyby połączyć łańcuchy wszystkich sprzedanych w tym roku lampek, powstałby jeden tak długi, że wystarczyłby na połączenie Warszawy z biegunem północnym (około 4,2 tys. km) i jeszcze zostałoby na krótszy, łączący Warszawę z Poznaniem (około 300 km). Najbardziej popularnym kolorem lampek jest biały (lampki w tym kolorze stanowią około 60 proc. wszystkich sprzedanych w ostatnim roku). Na kolejnych miejscach znajdują się wielokolorowe, żółte, niebieskie i inne. Czerwone zamykają zestawienie.
Jak mowa o kolorach ozdób, tegoroczny lider popularności utrzymał swoją pozycję sprzed roku. Białe bombki, łańcuchy i inne przystrojenia choinkowe stanowią w tym roku prawie 21 proc. sprzedaży (w ubiegłym niemal 27 proc.). Drugie miejsce to zmiana, w zeszłym roku klienci Allegro chętniej sięgali po czerwone ozdoby (15,7 proc.), w tym częściej wybierają ozdoby w kolorze naturalnym (prawie 17 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się produkty w odcieniach czerwieni, brązu i beżu, wielokolorowe i inne.
W obecnym okresie kupujący chętnie wybierają kartki świąteczne, opakowania prezentowe i choinki. Z tych ostatnich najczęściej sprzedawane mają nie więcej niż 100 cm wysokości, a razem z wyższymi niż 250 cm stanowią 50 proc. całej sprzedaży choinek na Allegro.
Przedświątecznych inspiracji dostarczają specjalne spoty Allegro emitowane w telewizji, radiu, a także w serwisach VOD, mediach społecznościowych i innych, cyfrowych kanałach. Pomysłów nie brakuje też w świątecznym kalendarzu adwentowym, w ramach którego użytkownicy Smart! mogą liczyć również na specjalne oferty cenowe - od 1 grudnia, codziennie o 10:00 na stronie pojawiają się nowe promocje na produkty, którymi najchętniej obdarowujemy bliskich.
Wszystkie bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne na Allegro dostępne są tutaj.