Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
TEDxWarsawWomen – idee warte rozpowszechniania

TEDxWarsawWomen to wyjątkowa konferencja, która skupia się na tematach istotnych dla współczesnych kobiet. W centrum jej zainteresowania jest rola dziewcząt i kobiet w kreowaniu rzeczywistości i zmienianiu świata. Mówcy pojawiający się na scenie, poruszają ważne społecznie zagadnienia, by inspirować innych do działania. Z odwagą prezentują na czerwonej kropce niesztampowe pomysły i nieszablonowe rozwiązania, które są warte rozpowszechniania. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji jest Allegro.

TEDxWarsawWomen każdego roku odbywa się pod innym hasłem, które jest kierunkowskazem dla mówców do wyboru podejmowanych tematów. Tegoroczne „REDEFINICJE” nawiązują do realiów radykalnie zmieniającego się świata.

Złożoność zmian, które dzieją się na naszych oczach od początku 2020 roku, a także niepewna przyszłość i obawy z tym związane, znacząco wpłynęły na zmianę roli kobiety w społeczeństwie, jej potrzeby, zachowania, ambicje czy dążenia. Podczas konferencji TEDxWarsawWomen 2022 przyjrzymy się, jak my sami, nasze emocje, cele i marzenia odnalazły się w tej nowej rzeczywistości.

Ewa Turek, kurator konferencji TEDxWarsawWomen

TEDxWarsawWomen jest lokalnym, niezależnym wydarzeniem TEDx organizowanym na licencji konferencji TED. Konferencja organizowana od 2010 roku w tym roku zgromadziła rekordową liczbę 650 zgłoszeń - to ośmiokrotnie więcej niż w zeszłym roku. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Allegro.

Wspieranie kobiet i wzmacnianie ich pozycji w świecie biznesu jest dla Allegro szczególnie ważne i nierozerwalnie wiąże się z naszą Strategią Zrównoważonego Rozwoju oraz Polityką Różnorodności. Chcemy tworzyć środowisko pracy, które jest inkluzywne, wolne od uprzedzeń i sprzyja rozwojowi. Z dumą mogę powiedzieć, że udaje nam się to. 86% naszych pracowników postrzega Allegro jako miejsce, w którym szanuje się wszystkich bez względu na płeć, wiek czy jakikolwiek inny wymiar różnorodności. Jednocześnie widzimy, jak wiele na tym polu jest jeszcze do zrobienia. Szczególnie, gdy tyczy się to wsparcia udziału i docenienia roli kobiet w branży technologicznej. Dlatego wspieramy inicjatywy promujące różnorodność i inkluzywność, a TEDxWarsawWomen z pewnością do takich należy.

Anna Wróbel, HR Director w Allegro

Tegoroczna edycja TEDxWarsawWomen odbędzie się 9 grudnia 2022 roku, w Teatrze 6.piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Poza Allegro, partnerami konferencji są: PwC, Discovery, Prologis, Blue Media, Estee Lauder, YES, Venture Cafe Warsaw, Tchibo Warszawa, ConTrust Communication, Prowly, Instytut Monitorowania Mediów oraz Teatr 6. piętro.
Więcej o wydarzeniu na: tedxwarsawwomen.com