Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Świąteczne zakupy last-minute? Co kupujemy na ostatnią chwilę

Jak pokazują dane Allegro, produkty z kategorii moda odnotowują jedne z większych wzrostów sprzedaży w okresie przedświątecznym, królując tym samym w zakupach “na ostatnią chwilę”. By pomóc swoim klientom uniknąć stresu w tegoroczne Święta, modowi eksperci Allegro sprawdzili, zakup których artykułów najczęściej odkładamy w czasie i zachęcają, by w tym roku wyposażyć się w nie wcześniej. Co więcej, w wielu przypadkach korzystając przy tym ze zniżek na trwającym właśnie Black Week.

Wśród spóźnialskich najpopularniejsze są… zegarki 
Wybierając modowe prezenty na ostatnią chwilę przed Świętami - czyli na około tydzień przed Wigilią* - kupujący na Allegro najchętniej sięgają po zegarki. To najczęściej modele męskie, wśród których króluje marka Casio i jej flagowy model G-Shock, popularne są jednak także smartwatche. Ci, którzy przed świętami wolą spać spokojnie, mogą zaopatrzyć się w wybrany produkt wcześniej. Szczególnie, że podczas trwającego właśnie Black Week na Allegro można liczyć na szczególne okazje cenowe. W tym tygodniu promocji dostępne będą takie zegarki jak już wspomniany Casio G-Shock w cenie 299 zł oraz smartwatche, w tym Garmin Fenix 6x Sapphire za 1979 zł.
Co jeszcze jest częstym “ratunkowym” pomysłem na prezent świąteczny? Drugim najpopularniejszym artykułem w kategorii moda są portfele. To niewątpliwy pewniak pod choinkę, nic więc dziwnego, że dla niektórych okazuje się być ostatnią deską ratunku. Na trzecim miejscu znajdują się artykuły kupowane głównie z myślą o paniach i są to bransoletki, tuż za którymi plasują się kolczyki. Z pewnością warto rozważyć ich wcześniejszy zakup, oszczędzając sobie nie tylko przedświątecznego stresu, ale i pieniędzy w kieszeni. Podczas Black Week w promocyjnej cenie upolować będzie można między innymi portmonetkę Puccini za 49,99 zł czy pozłacaną bransoletkę marki YES w cenie 55,99 zł. Po co jeszcze często sięgamy w przedświątecznym tygodniu? Chętnie kupujemy skarpetki, szczególnie męskie oraz piżamy, te z kolei częściej damskie.
Niezależnie, czy prezentem ma być jeden z niezawodnych świątecznych hitów, czy coś spoza tej listy, inspiracje i najlepsze promocje znaleźć można na stronie trwającej kampanii Black Week: https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday

*Dane dla okresu 13-19 grudnia 2021