Home pageAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyPress kits EN
Jean Charretteur dołącza do Allegro MALL Group jako Dyrektor Zarządzający Grupy MALL
Jean Charretteur objął w tym tygodniu stanowisko Dyrektora Zarządzającego Grupy MALL, by pokierować dalszą poprawą rentowności sprzedaży własnej MALL (1P), czyli zawiadywać jednym z priorytetów Allegro.
Jean zna rynek detaliczny od podszewki i ma wielkie doświadczenie menedżerskie, zdobyte najpierw w międzynarodowych sieciach Carrefour i Tesco, a następnie w brytyjskim Dixons. W ciągu ostatniej dekady piastował natomiast stanowisko Globalnego Dyrektora Handlowego ds. produktów pozażywnościowych w Metro AG, skąd przeniósł się do sprzedawcy zabawek Toys'R'Us, gdzie był Dyrektorem Zarządzającym na Francję, Hiszpanię i Portugalię. Ostatnie 3 lata spędził jako Dyrektor Zarządzający UNO Hypermarché w Algierii.

Allegro MALL Group jest doskonałym przykładem tego, jak szybko rozwijające się firmy nabierają międzynarodowej skali. Chcę wykorzystać moje doświadczenie i być częścią tego, najprawdopodobniej najbardziej ekscytującego procesu integracji w całym e-commerce Europy Środkowo-Wschodniej. Wspólnie zadbamy o to, aby dziesiątki milionów klientów w całym regionie miały jak najwygodniejszy dostęp do jak najszerszego wyboru ofert w możliwie najkorzystniejszych cenach”,

mówi Jean Charretteur.

Jako wielkiego fana rugby, do AMG przyciąga Jeana ten sam zwycięski „team spirit”, który charakteryzuje całą grupę. Nie powinien też mieć żadnych problemów z porozumieniem się z kimkolwiek, ponieważ oprócz francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego jak również niemieckiego, Jean zna też język czeski i mieszka w Pradze.
Zmiana oznacza również, że Jakub Střeštík obejmie nowe obowiązki jako Menedżer ds. Integracji MALL i Doradca Dyrektora Zarządzającego. Jakub będzie zarządzał integracją wszystkich marek Grupy MALL oraz dalszym poszerzaniem platformy Allegro, jak również będzie lokalnym wsparciem nowego Dyrektora Zarządzającego.
W tym układzie grupa przygotowuje się do jednego z najbardziej kluczowych przyszłorocznych wyzwań, czyli do wdrożenia w Czechach allegrowego modelu marketplace.