Home pageAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyPress kits EN
Fundacja Allegro All for Planet w Centrum Smart Kids Planet

Pierwsze w Polsce innowacyjne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci wróciło na mapę Warszawy. Na małych odkrywców, czeka aż 50 angażujących atrakcji w 9 strefach. Dotychczasowe eksponaty zostały wzbogacone o nowości zaprojektowane z Partnerami - jednym z nich jest Fundacja Allegro All for Planet.

Smart Kids Planet powstało z myślą o dzieciach w wieku 0-10 lat. Swój nowy dom znalazło w Fabryce Norblina. Na 1600 m2 mieści się 9 stref, wypełnionych dokładnie przemyślanymi atrakcjami, mającymi rozwijać kompetencje przyszłości oraz dobre nawyki u dzieci. Całość, nie tylko dostarcza masę radości najmłodszym, ale również rozwija i uczy.
Ten wyjątkowy projekt, został w całości zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce, w oparciu o światowy trend edutainment, czyli edukację poprzez rozrywkę. Smart Kids Planet nawiązało współpracę z trzema wyjątkowymi Partnerami, którzy za cel stawiają sobie szerzenie wiedzy o ekologii, zdrowym trybie życia i nowych technologiach. Fundację Allegro All For Planet, Biedronka i Komputronik. Chcemy promować nową jakość zabawy, to jest naturalny kierunek na całym świecie, a co za tym idzie, naturalny również dla nas. - mówi Adam Kowalczyk, pomysłodawca i współwłaściciel Smart Kids Planet.- Nowe Smart Kids Planet jest jeszcze bardziej SMART, a partnerzy pozwolili zrealizować nam marzenia o wyjątkowych strefach pełnych innowacyjności i wiedzy -  Zgranej Paczki z Fundacją Allegro, Fantazjuj z Komputronik oraz Strefy Mądrych Zakupów z Biedronką. Nowe przestrzenie powstały, aby rozwijać u najmłodszych kompetencje przyszłości, uczyć współpracy, zapoznać z najnowszymi technologiami i kształtować dobre nawyki.

Strefa Zgranej Paczki

Przestrzenią, na która czeka na dzieciaki zaraz po wejściu, jest Strefa Zgranej Paczki - której partnerem jest Fundacja Allegro All for Planet. Dzieci rozwiną tu umiejętności współpracy i logicznego myślenia, pomoże ona także kształtować dobre nawyki w życiu codziennym. Fundacja Allegro postawiła na edukację dzieci w tematach recyklingu, upcyklingu i ekologii.
To wyjątkowe miejsce, w którym odwiedzający Centrum uczą się poprzez zabawę, jak nadawać i odbierać paczki oraz dowiadują się dlaczego dostawy do automatów paczkowych mają mniejsze oddziaływanie na środowisko niż inne sposoby dostarczania przesyłek. Strefa Zgranej Paczki to zaawansowany technicznie projekt pełen atrakcyjnych interaktywnych urządzeń, jak podwieszany taśmociąg czy poczta pneumatyczna. Aktywności w strefie Zgranej Paczki składają się z kilku etapów, co zapewnia wiele zabawy we współpracy z innymi dziećmi.

Fundacja Allegro stawia na innowacyjne rozwiązania, również w obszarze edukacji. Chcemy aktywnie uwrażliwiać dzieci w świadomych wyborach konsumenckich i ich wpływie na nasze otoczenie. W Strefie Zgranej Paczki inspirowaliśmy się takimi światowymi trendami jak edutainment oraz role-playing czyli nauka przez wchodzenie w role. Wierzymy, że dzięki temu setki dzieci odwiedzających Centrum Mądrej Zabawy, będą przeżywać wyjątkową przygodę

- mówi Marta Mikliszańska, Head of Group Public Affairs & ESG z Allegro.

SKP_Strefa_Zgranej_Paczki13.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki3.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki2.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki11.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki14.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki12.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki10.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki15.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki.jpgSKP_Strefa_Zgranej_Paczki16.jpg
Smart Kids Planet stworzyło dwóch ojców, Adam Kowalczyk i Karol Gaweł. Obaj mają dzieci i przez lata szukali dla nich ciekawej i mądrej rozrywki. Bez skutku. Dlatego poczuliśmy ogromną potrzebę stworzenia miejsca dla swoich dzieci i dla siebie, jako rodziców. Wiedzieliśmy czego potrzeba naszym dzieciom i zależało nam by mogły czerpać z zabawy maksimum radości i frajdy. Wiemy, że jest tu wielu rodziców, którzy podobnie jak my, potrzebują czegoś więcej dla swoich dzieci niż tylko ich zmęczenia. Chcemy inwestować w przyszłość naszych dzieci, w ich ekscytację nauką i wpływać na ich rozwój, nawet w formie swobodnej zabawy. Dlatego stworzyliśmy Smart Kids Planet - mówi pomysłodawca i współwłaściciel Smart Kids Planet, Adam Kowalczyk, tata Leona i Blanki.
Od pomysłu, do czynu - tak powstało Centrum Mądrej Zabawy - mówi Karol Gaweł, Prezes Smart Kids Planet, tata Leny i Neli. Wchodzimy właśnie w nowy rozdział, swoiste Smart Kids Planet 2.0, ale jeszcze lepsze, ciekawsze i piękniejsze.  Po 5 miesiącach budowy w którą było zaangażowanych wiele osób, otwieramy swoje drzwi dla małych i dużych odwiedzających. To ekscytujące, bo jesteśmy bardzo stęsknieni za odgłosami radości naszych Małych Odkrywców w Smart Kids Planet! Ponadto przygotowaliśmy dla nich coś EXTRA! Dzięki naszym Partnerom stworzyliśmy trzy nowe strefy i mamy poczucie, że one  dopełniają atrakcyjność Centrum! 
Więcej informacji na stronie www.smartkidsplanet.pl lub w mediach społecznościowych.