Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Najtaniej i najdłużej firmy mają. Także te nowe!

Allegro Pay Business wprowadza nowe, uproszczone reguły płatności odroczonych dla wszystkich kupujących na fakturę. Serwis przyznaje indywidualny limit do 10 tysięcy złotych i umożliwia opóźnienie zapłaty za zakupy o 30 dni bez dodatkowych opłat. Istnieje też możliwość uregulowania płatności nawet po 60 dniach. Firmom, dla których 60 dni to wciąż zbyt krótki okres, Allegro Pay Business proponuje rozłożenie spłaty zakupu na 12 wygodnych, miesięcznych rat.

W Polsce wciąż przybywa nowych firm. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że tylko w II kwartale bieżącego roku zarejestrowano ponad 93,5 tys. przedsiębiorstw (co oznacza wzrost o 1,3 proc. względem analogicznego okresu w ubiegłym roku)1. Allegro wspiera małych i średnich przedsiębiorców, wprowadzając udogodnienia, dzięki którym mogą rozwijać swój biznes, inwestując w niezbędne narzędzia i towar. Dlatego od 3 października klienci Allegro Biznes mają możliwość zrobienia zakupów na fakturę, z terminem płatności do 30 dni bez dodatkowych opłat za odroczenie zapłaty. To wszystko już od pierwszych zakupów i w niemal każdej spośród 215 mln ofert dostępnych na platformie. Ponadto z Allegro Pay Business mogą skorzystać również startupy (firmy od 1 dnia działalności) - otrzymują limit w wysokości 3000 zł.
1440x720.png
Allegro Biznes to jedyna platforma zakupowa dedykowana firmom, która pozwala na zwiększenie przyznanego limitu na zakupy z odroczoną spłatą. Proces włączenia Allegro Pay Business na koncie użytkownika trwa kilka minut, a ocena wiarygodności płatniczej jest całkowicie zdalna. Po pomyślnej weryfikacji, klient natychmiast otrzymuje indywidualny limit wynoszący 10 tysięcy złotych. Opcja opóźnienia płatności za firmowe zakupy o 60 dni – najdłuższy, dostępny na rynku okres – pozostaje bez zmian. Firmy, które potrzebują więcej czasu na spłatę, mogą po upływie okresu odroczenia automatycznie rozłożyć swoją płatność na 12 wygodnych rat.

1 Źródło: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-niefinansowe/rejestracje-i-upadlosci-przedsiebiorstw-w-2-kwartale-2022-roku,29,14.html