Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro Pay Business z nową usługą dla start-up’ów
Allegro Biznes, platforma poświęcona wymianie handlowej pomiędzy przedsiębiorcami, wprowadza kolejne udogodnienia, wyznaczając tym samym rynkowe trendy. Za większość z ponad 215 mln ofert dostępnych w serwisie można zapłacić dzięki usłudze odroczonej płatności dla firm, która od niedawna dostępna jest pod nazwą Allegro Pay Business.
Z raportu Mastercard Recovery Insights: Small Business Reset wynika, że na całym świecie małe firmy przenoszą swoją działalność do e-commerce i dzieje się to trzy razy szybciej niż przed pandemią. Polska w tym badaniu uplasowała się na 13. miejscu pod względem liczby nowo powstałych, małych firm, która już w ubiegłym roku wzrosła o 5 proc. rdr.
W okresie od kwietnia do czerwca 2022 roku zarejestrowano w Polsce ponad 90 tysięcy nowych działalności gospodarczych – tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Allegro Pay Business między innymi właśnie dla nich wprowadza nowe rozwiązanie. Nowo powstałe firmy i start-up’y, już od pierwszego dnia działalności zyskują dzięki niemu limit BNPL (ang. buy now, pay later) w kwocie 3000 zł. Środki te można  wykorzystać na zakup wyposażenia, czy innych produktów potrzebnych do biura na starcie, co sprawia, że pierwsze kroki w biznesie stają się łatwiejsze.

Z naszych obserwacji wynika, że 7 na 10 firm, które aktywowały tę metodę płatności, korzysta z niej regularnie. Utwierdza nas to w przekonaniu, że rozwój tej usługi jest rzeczywistym wyjściem naprzeciw potrzebom nowo otwartych firm, które dzięki Allegro Pay Business mogą dokonywać spłaty zobowiązań dopiero po realizacji zysków ze swoich inwestycji lub nabyć niezbędne zaopatrzenie na początek działalności.

Ewa Kraińska, która odpowiada za rozwój Allegro Pay Business.

Allegro Biznes to jedyny sklep z typowo firmowymi metodami płatności, które pozwalają na zwiększenie limitów na zakupy z odroczeniem. Platforma oferuje najdłuższy termin odroczenia spłaty dla firm online - do 60 dni - gwarantując jednocześnie automatyczne rozłożenie na 12 rat, gdy klient potrzebuje więcej czasu na spłatę. Warunki te są trudne do osiągnięcia w świecie offline. Aktualnie ponad 215 mln ofert na Allegro Biznes dostępnych jest, już od pierwszych zakupów, ze spłatą nawet 60 dni po dostawie.