Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Roy Perticucci już oficjalnie prezesem Allegro
Sukcesja w europejskim championie sektora e-commerce przebiega zgodnie z planem i od 1 września stanowisko prezesa i nowego członka zarządu Allegro zgodnie z zapowiedziami objął Roy Perticucci.
Jak to ujął sam Roy na swoim profilu LinkedInowym: “Będę chciał się dalej koncentrować na naszych klientach (zarówno konsumentach jak i sprzedawcach), by budować coraz silniejszy marketplace w samym sercu Europy”.
Witamy na pokładzie! #dobrzetubyć
Roy Perticucci posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi przedsiębiorstwami e-commerce, jak również duże osiągnięcia w budowaniu międzynarodowych organizacji. W latach 2013-2020 zarządzał europejskimi operacjami oraz logistyką w firmie Amazon, równocześnie przez pewien czas odpowiadając za te same obszary w Ameryce Północnej. Uprzednio pełnił wysokie funkcje w innych dużych przedsiębiorstwach sektora handlowego, włączając w to Ahold (Albert.nl), Dixon’s oraz Tesco w Europie. Jako Development Director, a później Operations Director w Tesco.com nadzorował rozwój największej na świecie platformy zakupów z dostawą do domu w czasie jej gwałtownego wzrostu. Jego wkład obejmował również uruchomienie pierwszego w firmie "dark store”, Wine Warehouse, a także dostawcy usług internetowych Tesco.net. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.