Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro zostało liderem branży handlowej zajmując trzecie miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Już po raz 16. zostały wręczone nagrody w ramach Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Ceremonia odbyła się w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Allegro z sukcesem debiutowało w tym prestiżowym zestawieniu, zostając liderem branży handlowej. W ogólnej klasyfikacji firma znalazła się na wysokim, trzecim miejscu, zdobywając 94 punkty na 100 możliwych.

Jesteśmy niezwykle dumni z tak wysokiego miejsca w tegorocznej edycji rankingu, zwłaszcza że to nasz debiut. To dla nas dowód, że działania, które podejmujemy, są zgodne z najlepszymi praktykami na rynku. To także motywacja, aby stawiać sobie kolejne, ambitne cele. Jako lider zrównoważonego e-commerce w Polsce cieszymy się, że konsekwentnie realizując założone przez nas cele, stajemy się wzorem dla całej branży handlowej".

Marta Mikliszańska, Head of Sustainability & Public Affairs, Allegro.

“Największe firmy w Polsce podjęły po raz 16. próbę zebrania wszystkich istotnych odpowiedzi w jednym miejscu, czyli w ankiecie Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2022. W tym roku jeszcze większy nacisk położyliśmy na ocenę poziomu wdrożenia różnorodnych deklaracji i polityk z zakresu zrównoważonego zarządzania. Zaproponowaliśmy wiele wskaźników produktowych, bo przecież realną zmianę najlepiej widać na poziomie innowacji produktowych” — podkreśla Profesor Bolesław Rok, pomysłodawca Rankingu i autor metodologii. 
1656681891842.jpeg
Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2022 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna, w której opublikowane zostały wyniki Rankingu. Autorem zestawienia jest prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego. Ranking został opublikowany po raz pierwszy w 2007 roku.
Łącznie, od początku istnienia, w inicjatywie wzięło udział już niemal 250 największych firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Więcej o inicjatywie: rankingodpowiedialnychfirm.pl

Dowiedz się więcej o działaniach Allegro z Raportu ESG.