Home pageAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyPress kits EN
Roy Perticucci pokieruje od września dalszym wzrostem Allegro jako nowy prezes grupy
Roy Perticucci od 1 września 2022 przejmie obowiązki od Francoisa Nuytsa i obejmie funkcję nowego prezesa i członka zarządu Allegro. Proces sukcesji w europejskim championie sektora e-commerce przebiega zgodnie z planem, a w najbliższych tygodniach odchodzący CEO będzie wspierał swojego następcę w dalszym umacnianiu międzynarodowej pozycji Allegro.
Roy Perticucci posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowymi przedsiębiorstwami e-commerce, jak również duże osiągnięcia w budowaniu międzynarodowych organizacji. W latach 2013-2020 zarządzał europejskimi operacjami oraz logistyką w firmie Amazon, równocześnie przez pewien czas odpowiadając za te same obszary w Ameryce Północnej. Uprzednio pełnił wysokie funkcje w innych dużych przedsiębiorstwach sektora handlowego, włączając w to Ahold (Albert.nl), Dixon’s oraz Tesco w Europie. Jako Development Director, a później Operations Director w Tesco.com nadzorował rozwój największej na świecie platformy zakupów z dostawą do domu w czasie jej gwałtownego wzrostu. Jego wkład obejmował również uruchomienie pierwszego w firmie "dark store”, Wine Warehouse, a także dostawcy usług internetowych Tesco.net. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie, a potem jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

Hashtag #dobrzetubyć od razu przywodzi na myśl Allegro, zatem cieszę się, że mogę dołączyć do tak ambitnej organizacji i to w tak ekscytującym czasie. Allegro jest najpopularniejszym graczem na największym rynku Europy Centralnej, a teraz robi wielkie postępy w zwiększaniu swojej obecności poza nią. Z chęcią więc wykorzystam moje doświadczenie i wezmę udział w tej jedynej w swoim rodzaju podróży. Będziemy kontynuować strategiczną ścieżkę wytyczoną przez firmę, ponieważ potrzeby konsumentów są niezmienne - wciąż kluczowe są jak największy wybór, jak najlepsza cena i jak największa wygoda.

- mówi Roy Perticucci

Przewodniczący Rady Dyrektorów Allegro.eu Darren Huston z zadowoleniem wita nowego CEO, który przejmuje stery od lidera z ogromnym dorobkiem w Allegro.

Rada Dyrektorów prowadziła wnikliwe poszukiwania i jesteśmy dziś dumni, że możemy ogłosić Roya jako naszego przyszłego CEO. Roy został wybrany spośród puli znakomitych globalnych liderów. Roy ma z pewnością wysoko zawieszoną poprzeczkę. Francois zaczął kierować firmą od 2018 r. i doprowadził ją do tego, czym Allegro jest dzisiaj — europejskim championem e-commerce i przodującą, globalną platformą sprzedażową. Nie tylko koncentrował on swoje wysiłki na usprawnianiu naszego biznesu, ale także nadzorował debiut giełdowy firmy — największy, jaki kiedykolwiek widziała warszawska giełda. Francois poprowadził też Allegro na rynki międzynarodowe m.in. poprzez przejęcie Grupy Mall, stworzył podstawy firmowej sieci dystrybucji przesyłek, a także z sukcesem uruchomił Allegro Pay. Dziękuję, Francois.

- dodaje Darren Huston

Firma jest w najlepszych rękach. Jestem tego bardziej niż pewien, ponieważ znam Roya od dawna. Mój czas w Allegro dobiegnie końca we wrześniu i było to dla mnie niesamowite doświadczenie. Wielkie podziękowania dla koleżanek i kolegów z firmy, ponieważ zbudowaliśmy organizację na światowym poziomie. Mamy firmę prawdziwie skoncentrowaną na kliencie, która teraz będzie rozszerzać swoją najwyższą jakość obsługi także na klientów z innych krajów — czy to kupujących, czy sprzedających. Mogę sam spokojnie powiedzieć, że na pewno nie dokonałem jeszcze swojego ostatniego zakupu na Allegro.

- mówi Francois Nuyts.

Roy.Perticucci.Allegro.2.jpgRoy Perticucci.Allegro.jpg_C0A9925-Edit-Edit.jpg_C0A9935.jpg_C0A9969.jpg