Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Tydzień Książki na Allegro Lokalnie
Książki, to obok ubrań i mebli, jedne z najczęściej kupowanych i sprzedawanych przedmiotów z drugiej ręki. "Książki i komiksy" to jedna z najpopularniejszych kategorii na Allegro Lokalnie pod kątem liczby zawieranych transakcji. Jak pokazują dane, rekordzista w 2021 r. sprzedał na Allegro Lokalnie aż 960 książek, a wśród kupujących rekord to 739 egzemplarzy, kupionych przez jedną osobę.
Popularne wśród klientów Allegro Lokalnie są podręczniki szkolne, poradniki czy książki psychologiczne. Klienci najczęściej sięgają po książki takich autorów jak: Remigiusz Mróz,  Stephen King, Andrzej Sapkowski i Agatha Christie.
Najpopularniejsze tytuły na Allegro Lokalnie w 2021 roku to:
  • "Tak myśli człowiek" - James Allen,
  • "Jak zdać egzamin na prawo jazdy" - Grzegorz Formella,
  • "Tirem do Iranu" - Grzegorz Formella
Allegro Lokalnie to również idealne miejsce dla kolekcjonerów komiksów. Najwyższe ceny osiągają kolekcje takie jak Thorgal oraz Kapitan Żbik. Największy pasjonat kupił na Allegro Lokalnie aż 160 egzemplarzy komiksów, o łącznej wartości około 9 000 zł.
Dla wszystkich pasjonatów czytelnictwa Allegro Lokalnie przygotowało specjalną promocję, która zachęca do podarowania drugiego życia książkom i promuje czytelnictwo. Wystarczy w trakcie trwania akcji kupić dowolną książkę na allegro.pl oraz wystawić ogłoszenie w kategorii “Książki i komiksy” na Allegro Lokalnie zgarnąć aż 10 Monet! Dodatkowo, wystawiając ogłoszenie w dowolnej kategorii na Allegro Lokalnie, można otrzymać kod na bezpłatnego ebooka od Legimi. Więcej informacji na temat promocji można znaleźć tutaj: https://zobacz.allegrolokalnie.pl/tydzienksiazki.