Home pageAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyPress kits EN
Allegro i Schumacher Packaging razem na rzecz rozwoju zrównoważonych opakowań w e-commerce
Rozwój e-commerce w ostatnich latach sprawił, że drastycznie wzrosło zainteresowanie  kartonowymi opakowaniami. Jednocześnie klienci oczekują, że firmy będą w coraz bardziej zrównoważony sposób podchodzić do tematu recyklingu i oferować innowacje, które pozwolą zadbać także o aspekt środowiskowy dostaw. Odpowiadając na te wyzwania, Allegro i Schumacher Packaging ogłaszają współpracę na rzecz zrównoważonych rozwiązań w e-commerce.

Allegro oferuje od kwietnia 2021 roku m.in. dzięki współpracy z Schumacher Packaging opakowania w 100 % pochodzące z recyklingu. Allegro nie czerpie dochodu z tego tytułu, dlatego opakowania, dostępne są w atrakcyjnych cenach, co pozwala uzyskać szeroki dostęp do certyfikowanych produktów do pakowania każdemu sprzedającemu  bez względu na wielkość sprzedaży.

Współpraca obejmuje również inne produkty Allegro wprowadza do obiegu kolejne rozwiązania Schumacher Packaging umożliwiające wykorzystanie produktów z recyklingu - przykładem są wypełniacze oraz papierowe taśmy, które wykorzystuje także w swoim magazynie świadczącym usługę One Fulfillment by Allegro, a także Oficjalnym sklepie Allegro.
Partnerstwo to również działania edukacyjne, skierowane zarówno  do sprzedających, jak i klientów, a także promowanie wielokrotnego wykorzystania opakowań kartonowych.

Jedną z odsłon wspólnej akcji edukacyjnej jest kampania  prezentująca możliwe wykorzystanie kartonów, w których otrzymujemy nasze zakupy. Można ją zobaczyć na dedykowanej stronie.
W drugiej części roku planowane są również webinary, debata oraz kolejne odsłony kampanii edukacyjnej.