Home pageAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyPress kits EN
Allegro rozwija Katalog Produktów - co zmienia się na platformie?

 

Allegro przez lata ewoluowało od platformy opartej na licytacjach do profesjonalnego marketplace’u zrzeszającego ok. 133 tys. wyspecjalizowanych sprzedających. Ulubiona platforma zakupowa Polaków od dłuższego czasu prowadzi prace nad stworzeniem Katalogu Produktów, które są na niej dostępne. Co to oznacza w praktyce? Zmienia się system porządkowania ofert dostępnych na Allegro w taki sposób, że wszystkie te, które prezentują dany produkt są ze sobą powiązane. Przykład - jeśli kilkudziesięciu sprzedających wystawiło oferty na ten sam model telewizora to zostaną powiązane z jednym produktem z naszego Katalogu np. na podstawie kodu EAN. Klient zobaczy zatem listę produktów pasujących do wyszukiwanej frazy i  po wejściu w konkretny produkt wyświetli mu się lista przypisanych do niego ofert od sprzedawców.
Wprowadzenie tego rozwiązania  bardzo ułatwi klientom przeglądanie, wyszukiwanie oraz porównywanie znalezienie najlepszej ofert na Allegro. W przeważającej większości kategorii na platformie klienci już - co prawda na razie w podstawowej wersji - widzą jak będzie wyglądało wyszukiwanie produktów - m.in. do zmiany widoku służy opcja  “połącz te same oferty” na liście z ofertami.

Klienci Allegro będą mogli jeszcze szybciej i wygodniej wyszukiwać najatrakcyjniejsze oferty.

Na Allegro klienci mogą przeglądać setki milionów ofert wystawionych przez sprzedających, pomimo, że są osobnymi ofertami, w wielu z nich sprzedawany jest ten sam przedmiot. Katalog Produktów pozwala uporządkować i dokładnie opisać produkty dostępne na platformie, co przełoży się na zwiększenie wygody korzystających z Allegro.   Dzięki wprowadzanym zmianom klienci zyskają jeszcze dokładniejsze opisy oraz parametry interesujących ich produktów, dzięki czemu szybciej będą mogli dokonać porównań na podstawie ich cech i parametrów technicznych. Łatwiej będzie nie tylko wybrać produkt, ale także porównać oferty, które dodali do niego sprzedający - poza ceną oraz warunkami dostaw i gwarancji, klient wygodnie sprawdzi, jaki jest przewidywany czas dostawy oraz czy oferowane są dodatkowe programy, takie jak Allegro Smart!, Allegro Pay, Monety lub Rabaty za zakup.  
Co warto, podkreślić zostanie wyraźnie oddzielona opinia o produkcie od opinii o sprzedającym. Sprawi to, że na Allegro będzie można łatwo znaleźć wszystkie opinie konsumenckie na temat produktu, jednocześnie przy wyborze konkretnej oferty sprzedającego, kierować się informacją o historii jego transakcji i zdobytym zaufaniu klientów.

Sprzedający szybciej wystawią oferty i otrzymają nowe narzędzia analityczne

Firmy prowadzące sprzedaż na Allegro są odpowiedzialne za przygotowanie nie tylko warunków handlowych, ale także stworzenie opisu produktu, uzupełnienie wszystkich parametrów, dodanie profesjonalnych zdjęć, a także wybór kategorii, w której produkt będzie dostępny. To czasochłonne zadania - szczególnie dla firm oferujących tysiące przedmiotów. Dzięki upowszechnieniu Katalogu Produktów Allegro, który sprzedający współtworzą, wystawienie oferty będzie znacznie  prostsze i pozwoli zaoszczędzić czas oraz inne zasoby. Wystarczy, że sprzedawca poda kod EAN produktu (w przypadku książki ISBN) lub inne parametry identyfikujące i wprowadzi swoje warunki sprzedaży - cenę, cennik dostawy czy też warunki zwrotów. Pozostałe parametry zostaną uzupełnione automatycznie. Katalog Produktów to również możliwość dotarcia do większej liczby kupujących, którzy mogą płynnie przechodzić z jednej oferty do drugiej i chętnie wyszukują oferty na podstawie parametrów.
Obecność w Katalogu Produktów oznacza również dostęp do unikalnych danych dotyczących trendów i oczekiwań klientów (także w kontekście nowości na rynku). Dzięki temu sprzedający będą mogli podejmować decyzje w oparciu o bardzo precyzyjną analitykę cen i asortymentu opartą na danych pochodzących z Katalogu Produktów i znacznie szybciej reagować na zmiany rynkowe, takie jak np. nagły wzrost zapotrzebowania na sezonowy produkt, czy też dostrzeżenie niszy na rynku. Kolejną korzyścią jest możliwość udziału w programie Allegro Ceny, który pozwala na automatyczne obniżanie cen wybranych produktów przez Allegro, przy jednoczesnym zwrocie przez platformę równowartości obniżki.