Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro uruchamia ukraińską wersję serwisu
  • Allegro wprowadza ukraińską wersję językową, aby ułatwić dostęp do oferty rosnącej grupie Ukraińców mieszkających w Polsce.
  • Przetłumaczony interfejs użytkownika umożliwia ukraińskojęzycznym klientom wygodne korzystanie z serwisu, zarządzanie kontem i płatnościami.
  • W marcu platforma uruchomiła serwis allegro.com w języku angielskim, na czym skorzystali kupujący i sprzedający z Unii Europejskiej.
Allegro, jedna z dziesięciu największych platform e-commerce na świecie, wciąż podnosi poziom doświadczeń swoich klientów. Największa w Polsce platforma handlowa online z ponad 250 milionami ofert udostępniła właśnie ukraińską wersję interfejsu. Stale rosnąca, zróżnicowana oferta produktów wiodących marek jest od dostępna dla jeszcze szerszej grupy odbiorców.

Od dziś kupujący na Allegro mogą w wygodny sposób korzystać z zalet oferowanych przez platformę w ukraińskiej wersji językowej. Zalet, za które klienci nie tylko w Polsce uwielbiają zakupy na Allegro czyli największego na rynku wyboru, najlepszych cen i szybkiej i wygodnej dostawy włączając w to darmowe dostawy Smart! na Start. Ukraińska wersja platformy handlowej to z jednej strony duże ułatwienie dla coraz większej liczby obywateli Ukrainy przebywających w Polsce, z drugiej wsparcie dla ponad 135 tysięcy sprzedawców w kontakcie z nimi.

komentuje Marcin Gruszka, szef komunikacji Allegro.

Nowy język można wybrać z menu dostępnego w górnej części witryny, po kliknięciu flagi, zarówno pod adresem www.allegro.pl, jak i pod poświęconym sprzedaży międzynarodowej adresem www.allegro.com.
Allegro zapewnia kupującym wsparcie w dziale Pomoc/ Kontakt oraz artykuły w Centrum Pomocy (na początek około 30 najważniejszych tematów) w języku ukraińskim. Klienci mogą również kontaktować się z Allegro za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wkrótce nowa wersja językowa będzie również dostępna w aplikacjach Allegro na urządzenia z systemem iOS i Android.
Grupa Allegro sfinalizowała na początku kwietnia br. transakcję przejęcia Mall Group oraz WE|DO. Fuzja o niespotykanej dotąd skali dodatkowo przyspieszyła ekspansję Allegro, otwierając sprzedawcom dostęp do dziesiątek milionów klientów z 25 krajów Europy.