Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Allegro po raz kolejny nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2021

Allegro zostało po raz kolejny nagrodzone tytułem Etyczna Firma 2021, przyznawanym firmom z najlepszymi wzorcami postępowania w biznesie przez Puls Biznesu oraz PwC Legal. Firma została wyróżniona za szczególne podejście do transparentności.

W 8. edycji prestiżowego konkursu tytuł Etyczna firma trafił do 19 dużych i 6 małych firm. W konkursie wzięło udział 154 przedsiębiorstw. Wymagające kryteria konkursu obejmowały zarówno zgodność z prawem i normami etycznymi, ale też szacunek do partnerów biznesowych, stosowanie zasad uczciwej konkurencji, tworzenie kultury zaufania i dobrych relacji między pracownikami, przeciwdziałanie oszustwom i nieprawidłowościom, w końcu angażowanie się w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy. Każda aplikacja podlegała audytowi zewnętrznej firmy - PwC Legal.

Polityka Grupy Allegro opiera się na przystępności jak i przejrzystości, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz firmy. Filozofia ta przekazywana jest wieloma kanałami komunikacyjnymi, a pracownicy szkoleni są z obszaru etyki i tzw. compliance, czyli ogólnie pojętej zgodności, zarówno bezpośrednio jak również poprzez przeróżne programy czy akcje promocyjne. Najpopularniejsza w Polsce platforma zakupowa angażuje się w wiele akcji charytatywnych, które korespondują z wartościami grupy. Ponadto, Allegro kładzie duży nacisk na wspieranie rozwoju edukacji technologicznej, zarówno dla pracowników jak i swoich klientów, co zwiększa świadomość w tak kluczowej obecnie sferze. Jako przykład niech posłuży zastosowane przez firmę mechanizmy wsparcia m.in. dla kobiet chcących rozpocząć czy rozwijać karierę w branży technologicznej.

Marta Mikliszańska Head of Public Affairs & Sustainability, Allegro

Więcej o konkursie https://etycznafirma.pb.pl/
Więcej o podejściu do odpowiedzialności znajduje się w Raporcie ESG Allegro.eu https://raportesg.allegro.pl/