Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Nowa usługa One Fulfillment by Allegro ruszyła pełną parą, zapewniającjeszcze szybsze dostawy z platformy
  • One Fulfillment by Allegro to kompleksowa usługa dla sprzedających, obejmująca przechowywanie, pakowanie i dostawę produktów, a także obsługę klienta w zakresie związanym z realizacją zamówień.
  • Po udanym programie pilotażowym, w którym udział wzięło kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż na platformie, Allegro rozpoczęło komercyjny etap rozwoju swojej usługi logistycznej.
  • Od 24 stycznia Allegro przyjmuje zgłoszenia od nowych sprzedających. Klienci mogą liczyć na jeszcze szybsze dostawy, a sprzedawcy korzystający z usługi dzięki oferowaniu jeszcze atrakcyjniejszych warunków, na wzrost sprzedaży.
  • Priorytetem dla Allegro są szybkie dostawy od sprzedających. Już ponad 80%zamówień jest realizowanych w 1-2 dni od zakupu. One Fulfillment uzupełni ten model wspierając tych sprzedawców, dla których szybki czas dostawy stanowi wyzwanie.
Allegro we wrześniu ubiegłego roku uruchomiło One Fulfillment by Allegro. W pilotażu nowej usługi logistycznej wzięło udział kilkadziesiąt firm sprzedających na platformie, które dzięki sprawnej dystrybucji zamówień z magazynu Allegro, zaoferowały swoim klientom nie tylko szeroki wybór metod dostawy w atrakcyjnych, wynegocjowanych przez Allegro cenach, ale przede wszystkim zapewniały im dostawę następnego dnia, nawet produktów zakupionych do późnych godzin wieczornych oraz ograniczały negatywny wpływ łańcucha dostaw na środowisko (m.in. przez zastosowanie w procesie pakowania materiałów przyjaznych środowisku). Sprzedawcy mogli w praktyce zaobserwować jak krótki czas dostawy przekłada się na wzrost ich sprzedaży, a klienci otrzymywać swoje zakupy wyjątkowo szybko. Teraz kolejni sprzedawcy będą mogli zgłosić się i dołączyć do usługi One Fulfillment by Allegro.
Firmy prowadzące sprzedaż na platformie mogą już teraz zgłosić chęć skorzystania z usługi poprzez stronę www.allegro.pl/kampania/fulfillment. Po weryfikacji zgłoszeń, Allegro zaprasza do usługi w tych sprzedawców, którzy spełniają odpowiednie kryteria, w szczególności związane z realizacją dostaw. Na start, dla nowo dołączających firm przygotowano pakiet powitalny - przez pierwszy miesiąc sprzedający nie płaci opłat podstawowej i dodatkowych, a także otrzymuję dodatkowe wyróżenia dla swoich ofert. Pakiet startowy jest przewidziany dla wszystkich firm, które dołączą do usługi do 30 czerwca 2022 r.
Obecnie już ponad 80% zamówień składanych na Allegro dociera do klientów wciągu 1-2 dni. Dzięki One Fulfillment by Allegro sprzedający oferują klientom szeroki wybór metod dostawy, a także znaczne skrócenie czasu dostaw szczególnie w największych metropoliach. Dostawy realizowane przez X-press Couriers opłacone do godziny 10:00 (lub, jeżeli dostawa realizowana jest na terenie Warszawy, do 13:00) dotrą do klientów jeszcze tego samego dnia. Natomiast wszystkie zamówienia złożone w tygodniu do godziny 19:00 Allegro wyśle jeszcze w dniu zakupu. Platforma bierze pełną odpowiedzialność za produkty, w tym również za ich ewentualne uszkodzenia w transporcie do kupujących.

Idea One Fulfillment jest bardzo prosta. Allegro przejmuje na siebie zadania związane z logistyką. Sprzedający dzięki temu mogą skupić się na podnoszeniu atrakcyjności swoich ofert oraz zwiększaniu sprzedaży. Co więcej, utrzymują wysoką jakość i tempo dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych, bez konieczności inwestowania w powierzchnie magazynowe oraz profesjonalne wyposażenie.Kupujący z kolei dostają swoje zakupy szybciej i w bardziej ekologiczny sposób. Zainteresowanie takimi usługami logistycznymi deklaruje nam 30 - 40 %sprzedających na Allegro. W trakcie pilotażu zaobserwowaliśmy, że skrócenie czasu dostaw u sprzedawców korzystających z usługi, przełożyło się bardzo wyraźnie na wzrost ich sprzedaży.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Aspekt ekologiczny nowej usługi One Fulfillment by Allegro miał ogromne znaczenie przy projektowaniu usługi. W procesie pakowania Allegro korzysta wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku - certyfikowanych opakowań, papierowych taśm i wypełniaczy, a także wdraża procesy mające na celu zminimalizowanie odpadów. Dzięki nadawaniu przesyłek z jednego miejsca możliwa jest redukcja liczby podjazdów kurierskich, co pomaga Allegro realizować Cele Zrównoważonego Rozwoju zawarte w strategii firmy na lata 2020-2023, wpływając na zmniejszenie śladu węglowego.
Allegro dysponuje magazynem o powierzchni 36 500 m2 w A2 Warsaw Park. Niemal 2 800 m2 stanowią biura i przestrzeń wypoczynku dla pracowników, tak aby wszystkim zapewnić bezpieczne i wygodne warunki pracy. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna magazynu Allegro z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 m2, a zatrudnienie znajdzie 1200 osób.