Strona głównaAktualnościInformacje prasoweArchiwumPodcastyMateriały do pobrania EN
Na Allegro wszystko mają i grają z WOŚP już po raz 22!
  • Jak co roku, użytkownicy Allegro mogą wspierać Finał WOŚP na kilka różnych sposobów - licytując i wystawiając przedmioty, dorzucając kwotę podczas zakupów lub wpłacając pieniądze do wirtualnej puszki.
  • Zeszłoroczne aukcje Allegro dla WOŚP zakończyły się kwotą 30 135 000 złotych, a firma powiększyła ten rekordowy wynik przekazując dodatkowy milion złotych. Klienci Allegro wystawili wówczas ponad 205 tys. ofert, a przycisk “licytuj” kliknęli ponad 1,6 miliona razy.
Zbliża się kolejny, tym razem jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który będzie wspierany przez Allegro już 22 raz! Użytkownicy mogą wesprzeć działanie Fundacji na kilka różnych sposobów - biorąc udział w licytacjach, bądź wystawiając własne przedmioty na aukcjach charytatywnych dla WOŚP, a także wpłacając pieniądze do Wirtualnej Puszki Sztabu Allegro.

Wybierz swój własny sposób i graj, licytuj, pomagaj!

Jednym ze sposobów wsparcia są aukcje Allegro dla WOŚP (https://aukcje.wosp.org.pl). Wśród wielu wystawionych przez użytkowników przedmiotów, znaleźć można prawdziwe unikaty, z którymi związane są niezwykłe historie. Jest to między innymi motocykl Harley Davidson Electra Glide, lalki jurorów “Mam talent” z autografami czy też wyjątkowe Rzeczy od Serca wystawiane przez znane osoby. W tym roku można wylicytować na przykład kask Kamila Stocha, kapelusz Roberta Makłowicza czy zaproszenie na koncert Behemotha i backstage z Nergalem!
Ponadto klienci mogą wesprzeć Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas swoich codziennych zakupów na Allegro. Wystarczy dodać do swojego koszyka cegiełkę w wysokości 5, 10, 20, 30, 50 lub 100 zł.  Wszystkie środki z zakupionych cegiełek trafią wtedy do Wirtualnej Puszki sztabu Allegro i zostaną w całości przekazane Fundacji. W tamtym roku było to ponad 3,5 miliona złotych!
Wystawiać i licytować aukcje oraz zasilać Wirtualną Puszkę sztabu Allegro można do 14 lutego 2022 roku.

Od 22. lat Allegro gra z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Allegro wspiera WOŚP od początku swojego istnienia. 21 lat współpracy przełożyło się na niemal 110 mln złotych przekazanych na konto Fundacji WOŚP. Dodatkowe 31 mln złotych trafiło do Fundacji po tegorocznym Finale. Wszystkie środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Celem 30. Finału WOŚP jest natomiast zbiórka pieniędzy na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
Więcej informacji na temat aukcji Allegro dla WOŚP oraz tegorocznego 30. Finału na https://aukcje.wosp.org.pl/.